Vánoční lití olova a význam jednotlivých tvarů: Květy znamenají štěstí, ovál pak svatbu z lásky

Vánoční lití olova a význam jednotlivých tvarů: Květy znamenají štěstí, ovál pak svatbu z lásky Zdroj: Shutterstock.com

Chtěli byste letos o Štědrém večeru zkusit lít olovo? Rozhodně se nemusíte této oblíbené vánoční tradice bát. V současnosti jsou totiž běžně k dostání bezpečné sady na lití olova. Po štědrovečerní večeři se tak můžete podle tvarů odlitého olova dozvědět, co vás čeká v příštím roce. Právě proto byste měli už teď znát význam jednotlivých tvarů.

Každý z rodiny si musí odlít olovo sám

Princip vánočního lití olova není vůbec složitý. Olovo dle návodu rozehřejte v kovové nádobce nad plamenem svíčky. Každý ze členů vaší rodiny jej pak musí zprudka nalít do nádoby napuštěné studenou vodou. Při lití olova můžete použít i staré vánoční zaříkávání: „Štědrý večere, olovo leju, ukaž mi, čeho se naděju.“

Zhruba po pěti minutách olovo ve vodě zchladne. Tvar, který z vody následně vytáhnete, vám napoví, jaký pro vás bude celý následující rok. Máte-li na příští rok více otázek, zkuste si klidně vytvořit i více olověných odlitků. K lití olova přitom můžete přistoupit dvěma způsoby. A to jako ke štědrovečerní rodinné zábavě, pojmout jej však můžete i jako opravdu vážné věštění budoucnosti.

Zdroj: Stubai.at Význam jednotlivých tvarů olověných odlitků

Každý tvar odlitého olova má svůj vlastní význam. Jestli je ovšem tvar vašeho odlitku nepravidelný či nezřetelný, pomůže vám při jeho výkladu i vaše vlastní fantazie. Co tedy konkrétně základní tvary odlitého olova znamenají?

Rovná čára – V příštím roce vás čeká spokojený a klidný život.

Vlnitá čára – Budete hodně cestovat. Nevyhnete se ovšem ani nejasnostem a zmatkům.

Květina – V příštím roce prožijete lásku a rodinné štěstí.

Hvězda – Očekávejte pouze samé dobré věci.

Srdce – Následující rok pro vás bude ve znamení lásky. Je-li však srdce přerušované, potká vás vztah založený pouze na fyzické přitažlivosti.

Čtverec – Celý příští rok prožijete v harmonii. Pokud bude čtverec přerušovaný, znamená to úspěch, k němuž povede velmi náročná cesta.

Trojúhelník – Podnikáte? Příští rok pro vás bude extrémně šťastný. Poškozený a nepravidelný trojúhelník však pro vás naopak znamená nejistotu a možnou ztrátu.

Kříž – V okolí vašich bližních vás zasáhne smrt.

Celý uzavřený kruh – V příštím roce budete finančně prosperovat.

Dva kruhy – Těšte se na svatbu.

Zdroj: Shutterstock.com Jeden pravidelný ovál – Čeká vás svatba z lásky. Je-li váš ovál přerušovaný, v příštím roce vás potká láska s překážkami a bude jenom na vás, zda za ni budete chtít bojovat.

Jeden půlkruh či dva porušené kruhy – Na obzoru je zrada, nebo dokonce rozchod či rozvod.

Listnatý strom – Čeká vás dlouhá životní cesta.

Zvíře – V následujícím roce buďte soucitnější. Pokud jde o savce, začněte pomáhat potřebným. Stonásobně se vám to vrátí.

Pták – Očekávejte důležitou zprávu či dopis.

Plaz – V příštím roce vás zasáhne nepřátelství i zrada, a to od lidí, od kterých byste to nejméně čekali.

RybaMluviti stříbro, mlčeti zlato. Právě toto rčení by pro vás mělo být v následujícím roce posvátné.

Nádoba – Dosáhnete hojnosti a bohatství, ovšem pouze vlastním přičiněním.

Na co si dát při lití olova pozor

Když olověné odlitky po pěti minutách ztuhnou ve studené vodě, vyndávejte je ven opravdu opatrně pomocí lžíce nebo naběračky. Jemně je následně položte například na papírový ubrousek na stole. Odlité olovo je totiž velmi křehkým materiálem. Z odlitků, které se vám polámou, už naopak věštit nemůžete.

Autor:
Publikováno: 23. 12. 2019 10:00 Nahlásit obsah