Kategorie Štědrovečerní zvyky

Článek
Krájení jablka na Vánoce patří k nejoblíbenějším tradicím. Má ale několik důležitých pravidel
Krájení jablka na Vánoce patří k nejoblíbenějším tradicím. Má ale několik důležitých pravidel Jaká je vaše nejoblíbenější vánoční tradice? Kromě pouštění lodiček či lití olova to je jistě také krájení jablíčka. Pomocí těchto štědrovečerních zvyků naši předkové nahlíželi do budoucnosti. Abyste podle krájení jablka na Vánoce mohli vyvěštit, zda budete v příštím roce zdraví a šťastní, držte se stejně jako naši předkové hned několika pravidel.
Článek
Vánoční lití olova a význam jednotlivých tvarů: Květy znamenají štěstí, ovál pak svatbu z lásky
Vánoční lití olova a význam jednotlivých tvarů: Květy znamenají štěstí, ovál pak svatbu z lásky Chtěli byste letos o Štědrém večeru zkusit lít olovo? Rozhodně se nemusíte této oblíbené vánoční tradice bát. V současnosti jsou totiž běžně k dostání bezpečné sady na lití olova. Po štědrovečerní večeři se tak můžete podle tvarů odlitého olova dozvědět, co vás čeká v příštím roce. Právě proto byste měli už teď znát význam jednotlivých tvarů.
Článek
Štědrovečerní zvyky a tradice: Vyvěští vám lásku, zdraví, štěstí i bohatství
Štědrovečerní zvyky a tradice: Vyvěští vám lásku, zdraví, štěstí i bohatství V neděli 22. prosince zapálíme poslední svíčku na adventním věnci. O této svíčce patřící ke čtvrté adventní neděli se říká, že přináší mír a pokoj. Konec adventu následně připadá na Štědrý večer. A právě k němu se vztahuje spousta oblíbených zvyků a tradic, pomocí kterých si můžete do následujícího roku vyvěštit štěstí, zdraví, bohatství i lásku.