Kategorie Vánoční zvyky

Článek
Jak se slavily Vánoce před 100 lety?
Jak se slavily Vánoce před 100 lety? Naše země si před pár dny připomněla výročí vzniku samostatného československého státu. V této době se tak lidé chystali slavit své první Vánoce v samostatném Československu. Jaké vlastně byly Vánoce za první republiky?
Článek
Vánoční zvyky pro nezadané: Věštby a kouzla vám řeknou, co vás čeká v příštím roce
Vánoční zvyky pro nezadané: Věštby a kouzla vám řeknou, co vás čeká v příštím roce Jaké by to byly Vánoce, kdybyste zapomněly na tradiční zvyky a pověry, které se k tomuto nejoblíbenějšímu svátku vážou? Některé z nich jsou dokonce na míru šité všem nezadaným, tak proč je nevyzkoušet? Pusťte se tedy do tajemného vánočního kouzlení a věštění. Pro nezadané ženy se ke Štědrému dnu a večeru vážou například následující vánoční zvyky.
Článek
Žena dodržuje neobvyklou vánoční tradici: I vám se bude líbit
Žena dodržuje neobvyklou vánoční tradici: I vám se bude líbit Rozkrajování jablíčka, pouštění lodiček v ořechových skořápkách, házení střevícem... To je vánoční klasika. Některé rodiny si však vytvořily i vlastní tradice, bez kterých by si Vánoce vůbec nedokázaly představit. O svou neobvyklou rodinnou tradici se podělila i americká blogerka Joanna Gainesová. A nám se její vánoční rodinná tradice moc líbí!
Článek
Vánoční atmosféru v obchoďáku nekoupíte
Vánoční atmosféru v obchoďáku nekoupíte Poslední dny jsme měli celkem napilno. Přežili jsme konec světa, museli rychle dokoupit dárky a uklidit byt. Dále se vybavit nezbytným stromečkem a do lednice se zásobit kupou jídla. Vánoce. Na pohanské oslavy zimního slunovratu…