Lžička medu každé ráno: Co to s vámi udělá?

Lžička medu každé ráno: Co to s vámi udělá? Zdroj: Shutterstock.com

Každý nový den odstartujte jednou lžičkou medu. Pochutnáte si, svému tělu dodáte energii a výrazně prospějete i svému zdraví a kráse. Med je totiž zázračným elixírem, který obsahuje vitaminy, minerály, enzymy, aminokyseliny a také antioxidanty. Pro lidské tělo má zkrátka řadu výhod. Proč byste jej tedy neměli jíst jenom v období chřipek?

Budete mít zdravější pleť

Med působí jako antioxidant. Znamená to, že jeho pravidelná konzumace vyčistí vaše tělo od toxických a odpadních látek. Kromě toho, že je toto přírodní sladidlo antioxidant, má také výrazné antibakteriální vlastnosti. Když si tedy každé ráno dáte jednu lžičku medu, za pár týdnů můžete pozorovat, že se vám výrazně zlepší stav pleti.

Zhubnete

Jestliže chcete zhubnout, měli byste ze svého jídelníčku vyloučit všechny sladkosti. Ovšem až na med. Cukr, který je přítomný v medu, má totiž jiné složení, než je tomu u klasického třtinového cukru. Pravidelná konzumace medu navíc zrychluje váš metabolismus a napomáhá spalování tuků, což je při hubnutí velmi důležité.

Zdroj: Shutterstock.com

Snížíte hladinu špatného cholesterolu

Milovníci sladké pochoutky mají další důvod, proč si ji po lžičce dopřávat každý den. Med totiž snižuje hladinu „špatného“ LDL cholesterolu v krvi, a naopak zvyšuje hladinu „prospěšného“ HDL cholesterolu. Tento sladký doping také omezuje ukládání cholesterolu v cévách lidského těla.

Budete mít zdravější srdce

Jedna lžička medu denně je skvělou prevencí kardiovaskulárních onemocnění. Antioxidanty, které jsou obsažené v medu, totiž zabraňují zužování tepen. Konzumace medu v tomto případě snižuje riziko srdečního selhání.

Zlepší se vám paměť a budete odolnější vůči stresu

Díky jedné lžičce medu denně do sebe dostanete velké množství zdraví prospěšných látek. Ty vám zajistí lepší fungování mozku a zlepšení koncentrace i paměti. Díky pravidelné konzumaci tohoto přírodního sladidla budete také mnohem odolnější vůči stresu. Tento sladký doping vám dále pomůže zklidnit vaše rozcuchané nervy a zmírnit únavu.

Zdroj: Shutterstock.com

Budete mít zdravější žaludek

Med působí antisepticky. Když si dáte každé ráno jednu lžičku medu na lačný žaludek, předejdete tak problémům s trávicím traktem. Med kromě toho při průchodu žaludkem rozkládá choroboplodné zárodky a léčí menší ranky na sliznici žaludku.

Tip na závěr: Přírodní antibiotikum z medu a česneku

Při kombinaci s česnekem, který má také velmi silné antiseptické a léčivé účinky, se síla medu zvýší až desetinásobně. Na posílení imunitního systému vyzkoušejte tento koktejl zdraví v podobě syrového česneku a medu, o kterém jsme psali v jednom z předchozích článků.

Autor:
Publikováno: 19. 2. 2019 12:00 Nahlásit obsah