Podzimnímu věnci na dveře nejvíc sluší přírodniny: Nasbírejte kukuřici, šípky, mochyni či kaštany a pusťte se do díla

Podzimnímu věnci na dveře nejvíc sluší přírodniny: Nasbírejte kukuřici, šípky, mochyni či kaštany a pusťte se do díla Zdroj: Shutterstock.com

Dle kalendáře máme stále léto, ale současné počasí nám říká, že podzim pomalu klepe na dveře. Právě proto nastává nejvyšší čas, abyste se pustila do tvorby nových podzimních dekorací. Pokud chcete začít podzimním věncem na dveře, vsaďte na přírodniny. K originálnímu podzimnímu věnci přitom nejvíc ladí šípky, mochyně i kaštany.

Podzimní příroda hraje všemi barvami a zrovna tak by měl v tomto ročním období vypadat i váš věnec na dveře. Výroba podzimního věnce není nijak náročná záležitost. Ozdobit jej můžete čistě jednou přírodninou, výsledek bude i tak vypadat naprosto úžasně. Pro inspiraci vám přinášíme nápady na podzimní věnce na dveře okrášlené mochyní, šípky, javorovými listy či kukuřičným šustím.

Šípkový věnec ve tvaru kruhu i srdce

Zdroj: Mimibazar.cz | Emetudy Na výrobu šípkového věnce potřebujete v prvé řadě užší proutěný korpus, na který budete posléze kolem dokola drátkem připevňovat šípkové větvičky s červenými plody. Šípkové větvičky (s listy i bez) postupně připojujte na korpus vždy po pěti kusech, ať je šípkový věnec bohatší. Tato podzimní dekorace může mít nejen tvar kruhu, ale i srdce.

Tip: Šípkovému věnci sluší, když jej doplníte například rozevřenými bukvicemi.

Podzimní věnec z kukuřičného šustí

Zdroj: Pinterest.com Než zemědělci sklidí všechnu svou úrodu, měla byste ještě vyrazit na pole. A to na kukuřičné šustí. Díky tomuto přírodnímu materiálu pro vás bude výroba podzimního věnce doslova hračka. Jestli chcete, aby tento věnec nepůsobil tak jednotvárně, můžete jej oživit také obilnými klasy nebo levandulí.

Tip: Slaměný základ věnce můžete za pomoci slabého drátku pokrýt také pouze obilnými klasy. A to ideálně pšenicí nebo žitem.

Věnec z javorových listů

Zdroj: Pinterest.com Říká se, že v jednoduchosti je krása. A to v případě, že dveře vašeho domu bude zdobit věnec z pestrobarevných javorových listů. Listy přitom můžete na polystyrenový základ připevnit pomocí tavné pistole.

Tip: Krásně vypadá, když tento podzimní věnec doplníte o růžičky, vyrobené rovněž z javorových listů. Jak si růžičky s pomocí drátku vyrobit, vám prozradí následující video.

Podzimní věnec z kaštanů či žaludů

Zdroj: Pinterest.com Co si vyrobit také kaštanový věnec či věnec z žaludů? Nepotřebujete k tomu nic jiného než slaměný či polystyrenový základy na věnec, kus látky a tavnou pistoli. Jak na to? Základ věnce obmotejte kolem dokola kusem látky, kterou na konci upevněte. Tavnou pistolí poté na věnec připevněte kaštany, žaludy nebo jejich kombinaci. Vše posléze nastříkejte bezbarvým lakem ve spreji. Věnec můžete na závěr dozdobit velkou barevnou stuhou.

Elegantní podzimní věnec z mochyně

Zdroj: Etsy.com Mochyně židovská třešeň je okrasnou rostlinou českých zahrádek. Poznáte ji podle plodů ve tvaru lampionků, které se na podzim vybarvují do sytě oranžové. Jestliže tuto rostlinu pěstujete na zahrádce, máte vyhráno. Pomocí proutěného korpusu a drátku si z ní už během několika minut vytvoříte epesní podzimní věnec. Mochyni přitom můžete na věnci použít samostatně, nebo ji doplnit o další přírodniny.

Autor:
Publikováno: 3. 9. 2019 14:00 Nahlásit obsah