Kategorie Asie

Článek
Levné cestování v Asii: Kde vás dovolená vyjde levněji než v Chorvatsku?
Levné cestování v Asii: Kde vás dovolená vyjde levněji než v Chorvatsku? Dech beroucí příroda, neopakovatelná atmosféra, spousta zážitků a k tomu všemu ceny, o kterých si v evropských městech můžeme nechat jen zdát. I to je Asie. Pokud se vyhnete drahým turistickým letoviskům, vyjde vás pobyt levněji než v Chorvatsku. Víte, kam vyrazit za nejkrásnějšími plážemi a kam za pořádným dobrodružstvím?
Článek
Dubaj - ideální místo pro podzimní dovolenou
Dubaj - ideální místo pro podzimní dovolenou Přemýšlíte o tom, kam vyrazit na opožděnou dovolenou, milujete moře, slunce a písek, ale nebaví vás trávit hodiny v letadle? Vydejte se do Dubaje - nejkosmopolitnějšího města světa, kde právě v září začíná sezóna! Už za pouhých šest hodin letu může být tohle všechno realitou!
Článek
Bangladéš: Země, kde nic není možné
Bangladéš: Země, kde nic není možné Během naší dlouhé cesty po jižní a jihovýchodní Asii se rozhodneme navštívit i Bangladéš. Jednu z nejchudších zemí světa, která rozhodně nefiguruje na prvních místech nabídky evropských cestovek. Vyrážíme do země, kde čas plyne úplně jinak a návštěvníci musí holt zpomalit na minimum.
Článek
Čtenářka píše: Co servírují na Štědrý večer jinde ve světě?
Čtenářka píše: Co servírují na Štědrý večer jinde ve světě? Umíte si představit Vánoce bez bramborového salátu, kapra, vanilkových rohlíčků nebo lineckého cukroví? V jiných zemích mají zase svá tradiční štědrovečerní jídla, bez kterých by Vánoce nebyly to pravé ořechové. Pojďte s námi zjistit, kde by vám chutnalo nejvíc a k jakému stolu byste rádi přijali pozvání.
Článek
Indie: Poslední večeře se Sikhy
Indie: Poslední večeře se Sikhy Indický stát Pandžáb rozkládající se na severozápadě tohoto subkontinentu je domovem jedné z nejvíce pozoruhodných náboženských staveb. Uprostřed uměle vybudovaného jezera se nachází Zlatý chrám pokrytý bezmála dvěma stovkami kil pravého zlata.
Článek
Barma: nejpozoruhodnější místo Asie
Barma: nejpozoruhodnější místo Asie V centrální části Myanmaru, jak zní novodobý název země, která se ještě na konci 80. let minulého století jmenovala Barma, se rozkládá pozoruhodná planina. Na ní byly během poměrně krátkého období historického stavebního boomu postaveny více než dvě tisícovky chrámů a pagod.
Článek
Indie: Kde odpočívají rádžastánští vládci
Indie: Kde odpočívají rádžastánští vládci Šest kilometrů od centra Džaipuru, přezdívaného “Růžové město” kvůli barvě lososového odstínu symbolizující pověstnou pohostinnost rádžanstánského lidu, se nachází Královský Gaitor, místo posledního odpočinku vládců džajpurské vládnoucí dynastie.