Video ukazuje, jak se v Československu vyráběly tvrdé bonbóny Bon Pari. Děti je milovaly už od 70. let

Video ukazuje, jak se v Československu vyráběly tvrdé bonbóny Bon Pari. Děti je milovaly už od 70. let Zdroj: Shutterstock

Nekousat, ale cucat. Generace tuzemských dětí vyrůstaly na tvrdých bonbónech Bon Pari, které se začaly v Československu v 6 příchutích a barvách vyrábět už v roce 1977. Také na tyto bonbóny nedáte od dob svého dětství dopustit? V tom případě se podívejte na video, které ukazuje, jak se Bon Pari vyráběly v roce 1982 ve státním podniku Čokoládovny.

Tvrdé bonbóny Bon Pari zná v Česku snad každý. Od roku 1977 je začal vyrábět státní podnik Čokoládovny, přesněji modřanský závod Orion Praha, jako socialistickou napodobeninu západních bonbónů. 

Bon Pari se staly obrovským hitem, a kromě dětí z Československa si na nich pochutnávaly i děti ze Sovětského svazu, Singapuru, Kanady nebo Velké Británie, kam se tyto bonbóny před rokem 1989 vyvážely.

Tvrdé různobarevné bonbóny, které se nekoušu, ale cucají, najdeme v regálech obchodů i dnes. Od 70. let 20. století si zachovaly svou původní recepturu, v současnosti je však v pražském závodu Sfinx vyrábí nadnárodní gigant Nestlé.

Zajímá vás, jakým způsobem vznikaly Bon Pari před rokem 1989? Podívejte se na archivní video z roku 1982, které vás do nejmenších detailů provede jejich výrobou.

Zdroj: idnes.cz, toprecepty.cz, youtube.com

Autor:
Publikováno: 20. 1. 2022 10:02 Nahlásit obsah