Kategorie Výběr jména

Článek
Nebinární jména pro děti jako nový fenomén? Tato genderově neutrální jména jsou populární v USA
Nebinární jména pro děti jako nový fenomén? Tato genderově neutrální jména jsou populární v USA Přemýšlíte, jak se bude jmenovat vaše dítě? V současné době nedávají rodiče svým dětem pouze ryze chlapecká jména, nebo ryze dívčí jména. Často se rozhodnou pro genderově neutrální jména. Hledáte inspiraci? Přinášíme žebříček dvacítky nejoblíbenějších genderově neutrálních jmen a také nebinárních jmen, kterými rodiče pojmenovávají své děti v USA.
Článek
Zapomenutá staročeská jména: Inspirujte se při výběru jména pro miminko
Zapomenutá staročeská jména: Inspirujte se při výběru jména pro miminko Jste v radostném očekávání a vybíráte jméno pro miminko? Jestliže nechcete, aby se váš chlapeček nebo vaše holčička jmenovali stejně jako další děti ve třídě, vyplatí se jít proti proudu a dítě pojmenovat neobvykle. Přinášíme málo známá nebo zapomenutá staročeská jména, kterými se můžete při výběru jména svého dítěte inspirovat i vy.
Článek
Maminka dala svému dítěti jméno inspirované lockdownem. Novorozená holčička se jmenuje Lockie
Maminka dala svému dítěti jméno inspirované lockdownem. Novorozená holčička se jmenuje Lockie Jak se bude jmenovat? Ptají se často nastávající rodiče při hledání jména pro jejich nenarozené miminko. Velmi netradiční jméno vybrali pro svou holčičku manželé Crossovi z anglického Bedforshire, kteří se inspirovali přímo lockdownem. Jejich holčička tak dostala tematické jméno Lockie. Co na toto netradiční jméno říkáte?
Článek
Zakázaná dětská jména ve světě: Santa Claus, Ikea, Facebook nebo Nutella
Zakázaná dětská jména ve světě: Santa Claus, Ikea, Facebook nebo Nutella Vybíráte jméno pro své nenarozené miminko? Stačí zalistovat v kalendáři a coby nastávající rodiče máte spoustu možností. Možná vás ale překvapí, že řada států světa má seznam nelegálních či zakázaných dětských jmen. Jak tedy nemohou své miminko pojmenovat rodiče třeba v USA, Austrálii, Španělsku, Itálii nebo Francii?