Kategorie Výzkum

Článek
Vědci zjistili, kolik moči je ve veřejných bazénech. Jak to ovlivňuje naše zdraví?
Vědci zjistili, kolik moči je ve veřejných bazénech. Jak to ovlivňuje naše zdraví? Už za pár měsíců tu máme léto a s ním i oblíbené koupání v bazénech. Protože k moři to je vcelku daleko, většina z nás se vydává na veřejná koupaliště a do aquaparků. Hromadné koupání má však svou negativní stránku – a tou je fakt, že lidé si často pletou bazén s toaletou. Kolik moči se v bazénech skrývá a může její množství ohrozit naše zdraví?
Článek
Dokážou psi odhalit špatného člověka?
Dokážou psi odhalit špatného člověka? To, že psi jsou velmi vnímaví tvorové, asi tušíme. Dodnes však nebylo jisté, do jak velké míry dokáže pes rozpoznat povahu člověka. Nedávné výzkumy však naznačily, že pes toho dokáže z člověka vycítit daleko více, než si myslíme.
Článek
Lék na rakovinu? Dle vědců existuje
Lék na rakovinu? Dle vědců existuje Statistiky udávají, že každý třetí občas České republiky onemocní rakovinou a dokonce každý čtvrtý na následky tohoto onemocnění i zemře. Je to největší strašák posledních let a lékařům ani vědcům se bohužel nedaří jej zastavit.
Článek
Prokleté číslo sedm. Proč se dlouholeté páry po sedmi letech rozcházejí?
Prokleté číslo sedm. Proč se dlouholeté páry po sedmi letech rozcházejí? Možná je to způsobeno dnešní dobou, ale najít si toho správného partnera či partnerku pro život je celkem obtížné. Jenže ani to, když svou vysněnou polovičku najdete, není jistotou toho, že vám vztah vydrží.
Článek
Ideální počet sexuálních partnerů za život
Ideální počet sexuálních partnerů za život Schválně, zkuste se zeptat svých přátel, jaký je podle nich ideální počet sexuálních partnerů za život. Samozřejmě, že vám každý z nich řekne jiné číslo. Co je ale málo a co je moc? Ve kterém případě budete mít pocit,…
Článek
Plešatí muži mají více sexu a ti oškliví lepší sperma. Jaké jsou další revoluční sexuální výzkumy?
Plešatí muži mají více sexu a ti oškliví lepší sperma. Jaké jsou další revoluční sexuální výzkumy? Vědci vyzkoumali mnoho překvapivých a až neuvěřitelných faktů o sexuálním životě a výběru partnerů. Na co si dát pozor, koho si vybrat jako otce vašich dětí a proč nepít moc coly?
Článek
Češi si na sociálních sítích vytvářejí své lepší já
Češi si na sociálních sítích vytvářejí své lepší já Na sociálních sítích lže víc než polovina uživatelů. Se svým online obrazem totiž manipuluje 59 procent mužů a 56 procent žen, kteří chtějí v očích ostatních působit atraktivněji, ale i inteligentněji či provokativněji,…