Máte „den blbec“ a nic se vám nedaří? Následující triky vám zaručeně zvednou náladu

Máte „den blbec“ a nic se vám nedaří? Následující triky vám zaručeně zvednou náladu Zdroj: Shutterstock.com

Každý den neprobíhá vyloženě podle našich představ. Někdy máme doslova den „blbec“ – ať už jsme zpackali pracovní pohovor, nevydařilo se nám rande nebo jsme nabourali auto. Abychom z toho všeho neupadli do depresních stavů, není od věci si něčím ihned zvednout náladu. Následující triky skoncují s vaší špatnou náladou už během deseti minut.

Usmívejte se na sebe

Na rčení, že úsměv léčí, je velký kus pravdy. I kdyby se vám chtělo ze všeho, co se vám děje, plakat, podívejte se do zrcadla a usmějte se na sebe. Právě úsměv dokáže proměnit váš zamračený den ve slunečné počasí.

Zaskákejte si přes švihadlo nebo jen tak

Jakým způsobem ve svém těle co nejrychleji zvýšíte produkci endorfinů neboli hormonů štěstí? Když si zaskáčete. Pokud máte po ruce švihadlo, skákejte přes něj klidně pět minut. K lepší náladě vám pomůže i trampolína nebo si jen tak zaskákat na místě.

Zdroj: Shutterstock.com

Kupte si květiny a tabulku čokolády

Koho by u srdce nezahřál pugét nádherných květin? Co je na tom, že si jej koupíte sami, i tak vám vykouzlí úsměv na tváři. Když si navíc dopřejete tabulku své nejoblíbenější čokolády, na které si ihned smlsnete, endorfiny se vám do těla vyplaví mnohem rychleji.

Žvýkejte žvýkačku

Pravidelné žvýkání žvýkačky má na lidskou mysl ryze uklidňující účinek. Žvýkání tedy snižuje úzkost a stres, tato pravidelná činnost má také mírně relaxační účinek.

Přivoňte si k pomerančové kůře nebo k levanduli

Vaši mysl zklidní také určité vůně, které vám navíc během několika málo minut dokážou zvednout náladu. Osvědčená je čerstvá pomerančová kůra či řezaná levandule. K pomeranči a levanduli si můžete přičichnout rovněž ve formě esenciálního oleje.

Zdroj: Shutterstock.com

Uvědomte si, jak se máte dobře

Ať už se vám stalo cokoliv, popřemýšlejte nad tím nebo si klidně sepište na papír, za co všechno jste svému životu vděční. Díky tomu zjistíte, že se máte vlastně dobře a problém, kterým procházíte, je ve skutečnosti velmi malicherný. Díky tomuto zjištění se vám ihned zlepší nálada.

Přitulte se k někomu nebo něčemu

Pokud nemáte partnera, přitulte se ke svému zvířecímu mazlíčkovi nebo plyšákovi. Odplavíte tím stres a úzkost a budete se cítit šťastnější.

Vystavte se slunečním paprskům

Jestli je venku hezky a vy zrovna máte náladu pod psa, využijte toho. Vyjděte ven na sluníčko a nastavte alespoň svou tvář slunečním paprskům. Vaše tělo dostane vyšší dávku vitaminů D, který pomůže vaše depresivní stavy udržet na uzdě.

Autor:
Publikováno: 27. 8. 2019 14:34 Nahlásit obsah