Ze starých dřevěných oken vykouzlíte originální bytovou dekoraci: Je libo konferenční stolek, nástěnné zrcadlo nebo předsíňovou stěnu?

Ze starých dřevěných oken vykouzlíte originální bytovou dekoraci: Je libo konferenční stolek, nástěnné zrcadlo nebo předsíňovou stěnu? Zdroj: Pinterest.com

Recyklace starých věcí je pro někoho koníčkem. I když této záležitosti příliš neholdujete, měli byste vědět, že díky recyklaci starých věcí můžete opravdu vkusně zkrášlit svůj domov. Originální bytovou dekoraci si můžete vyrobit například ze starých dřevěných oken, které padnou jako ulité i do moderních interiérů. Jaké tedy máte možnosti?

Stará dřevěná okna jako stylová bytová dekorace

Stará dřevěná okna se skleněnou výplní rozhodně nepatří jenom na sběrný dvůr. Pokud vám nechybí fantazie, jste kreativní a manuálně zruční, pokuste se stará okna přetvořit na originální bytovou dekoraci. Recyklovaná stará okna budou přitom slušet nejen moderním interiérům, ale i interiérům zařízeným ve stylu vintage.

Stylové zrcadlo do obývacího pokoje, jídelny nebo předsíně

Zdroj: Pinterest.com Zrcadla umístěná na zdech místnosti dokážou opticky zvětšit prostor. Aby dekorační zrcadlo nevypadalo příliš nudně, vyrobte si jej právě ze starého dřevěného okna. Rám okna jednoduše přetřete barvou a skleněné výplně nahraďte zrcadly.

Konferenční stolek, který obzvláštní váš obývák

Zdroj: Pinterest.com Stará dřevěná okna můžete přeměnit také na stylový a zároveň velmi praktický konferenční stolek. Dřevěné okno pokryté skleněnou deskou, které tvoří vrchní část stolku, může být totiž otevírací. Do tohoto originálního konferenčního stolku tak můžete ukládat dekorace nebo třeba knížky či časopisy.

Nástěnný rám na fotky nebo umělecká díla

Zdroj: Pinterest.com Jestli se poohlížíte po nástěnném rámu na fotky, který by slušel vašemu domovu, krokem vedle rozhodně není použití starého dřevěného okna. Zarámovat do něj můžete i obrazy nebo velké umělecké fotografie.

Tabule na vzkazy

Zdroj: Pinterest.com Chcete si do obývacího pokoje nebo kuchyně pořídit stylovou tabuli na vzkazy? Není nic lepšího než si ji vyrobit ze starého dřevěného okna. Skleněné tabulky opatřete samolepící černou fólií. Na rám okna navíc nezapomeňte přišroubovat také stojánek na křídy.

Originální předsíňová stěna

Zdroj: Pinterest.com Ze starého dřevěného okna si můžete vyrobit také originální předsíňovou stěnu. Stačí, když dřevěné okno doplníte o poličky, věšáky, tabuli na vzkazy, fotografie a další milé dekorace. Vaše předsíň rázem prokoukne.

Autor:
Publikováno: 30. 8. 2019 12:00 Nahlásit obsah