Novinka pro rodiče: Otec vymyslel aplikaci, která přinutí vaše děti, aby vám zavolaly zpět

Novinka pro rodiče: Otec vymyslel aplikaci, která přinutí vaše děti, aby vám zavolaly zpět Zdroj: www.shutterstock.com

Dnešní doba přeje chytrým telefonům a rodiče je pořizují stále mladším a mladším dětem. Důvod je prostý – rodiče se o své děti bojí a díky telefonu mají možnost se s nimi kdykoliv během dne spojit. Děti se však více zajímají o přátele a hry, a zmeškané hovory od rodiče ignorují. To se rozhodl jeden z otců změnit.

Děti mobilní telefony milují. Mohou být díky nim v neustálém kontaktu s přáteli, hrát hry, surfovat po internetu a mnoho dalšího. Telefony a zprávy od rodičů si na žebříčku oblíbenosti stojí ve většině případů zatraceně nízko, ačkoliv právě rychlé spojení s dítětem je hlavním důvodem rodičů pro pořízení mobilu.

Děti si tak telefon ztlumí a zmeškané hovory a zprávy od rodičů ignorují s tím, že zavolají později. To se rozhodl vyřešit Nick Herbert, který sám má syna a on sám se potýkal s tím, že se nemohl synovi dovolat.

Vytvořil aplikaci, která se jmenuje ReplyASAP a funguje tak, že rodič prostřednictvím ní může odeslat svému dítěti SMSku (třeba právě s žádostí o zavolání). V tu chvíli aplikace „ovládne“ celý telefon a to do té chvíle, dokud dítě neodpoví.

TIP: Proč by ale děti neměly používat dotykové displeje? Přečtěte si náš článek.

Stále více dětí vlastní mobilní telefon. Je to zkrátka in. Zdroj: www.shutterstock.com V tu chvíli aplikace v podstatě nejde zavřít, na telefonu nejde dělat nic jiného a do toho se neustále připomíná i zvukovými signály – a to dokonce i v tom případě, že je telefon v tichém režimu.

Nick při vývoji aplikace spolupracoval i se svým synem Benem, který v průběhu přípravy sám pochopil, že pokud dostane jednu z těchto zpráv, jedná se o skutečně urgentní případ. I samo dítě může aplikaci využít a tímto způsobem odeslat SMSku rodičům.

Co této appce říkáte? Využili byste ji i vy a vaše děti?

Autor:
Publikováno: 10. 1. 2019 13:00 Nahlásit obsah