Žena ušetřila 1 550 liber měsíčně díky metodě nulových výdajů. Ostatním prozradila, jak na to

Žena ušetřila 1 550 liber měsíčně díky metodě nulových výdajů. Ostatním prozradila, jak na to Zdroj: Shutterstock

Každý z nás se někdy ocitl v situaci, kdy se snažil ušetřit peníze. Ale co kdybychom vám řekli, že existuje způsob, díky kterému výrazně snížíte své výdaje, ovšem stále si udržíte současnou kvalitu života? Influencerka Matilda Relefors doporučuje metodu nulových výdajů, což je podle ní zcela nový přístup k financím.

Podstata metody nulových výdajů? Neutrácet za zbytečnosti

Metoda nulových výdajů, kterou influencerka představila na sociálních sítích, znamená opravdu radikální změnu v nakupování. Matilda se rozhodla prozkoumat možnosti tohoto konceptu a celý jeden měsíc neutrácela peníze za zbytečnosti.

"Když mám měsíc bez výdajů, navštívím na začátku měsíce pouze jedenkrát prodejnu s potravinami, udělám jeden velký nákup a tento nákup mi musí vydržet celý měsíc. Kompletně si naplánuji všechno jídlo a všechny potřebné potraviny nakoupím první den v měsíci. Můj rozpočet na nákup potravin je 100 liber. Moje pravidla jsou, že utrácím peníze jenom za účty a pokud by můj pes náhodou něco naléhavě potřeboval," vysvětlila influencerka Matilda Relefors, jakým způsobem šetří.

Ušetřila 1550 liber za měsíc a byla nadšená

Tento plán zněl pro Matildu z počátku jako nemožný úkol. Ale rozhodla se, že jej vyzkouší. A jaké byly výsledky? Překvapivé. Namísto obvyklých 1 800 liber, které by jinak utratila za běžné výdaje, za jeden měsíc dokázala ušetřit 1 550 liber. 

“Jsem nadšená ze svých úspěchů. Donutilo mě to víc si všímat výdajů, což jsou zvyky, které mi zůstanou navždy, a donutilo mě to víc kontrolovat svoje peníze," řekla. 

Zdroj: Shutterstock Objevila nové možnosti plánování a nakupování

Tento experiment nejenže influencerce pomohl výrazně ušetřit, Matilda díky němu objevila také nové možnosti plánování a nakupování. "Musela jsem být šetrná a zjistit, co potřebuji sníst jako první a co mohu sníst později během měsíce, přičemž jsem hodně využívala mrazák," sdílela své zkušenosti.

Matilda nám připomněla, že vždy existuje možnost přehodnotit své finanční rozhodnutí a hledat cesty k úsporám, aniž bychom museli polevovat na kvalitě našeho života. Její příběh ukazuje, že i malé změny v našem každodenním chování mohou mít obrovský dopad na naše finanční zdraví a pohodu. Takže, co vy na to? Jste připraveni změnit svůj přístup k financím?

Zdroj: Metro.co.uk, Ladbible.com
Autor:
Publikováno: 23. 2. 2024 14:31 Nahlásit obsah