Kategorie Finance

Článek
Babiččino křišťálové sklo je podklad. Některé kousky prodáte až za 10 tisíc korun
Babiččino křišťálové sklo je podklad. Některé kousky prodáte až za 10 tisíc korun Při úklidu domova často narazíme na staré věci, které nás vtáhnou do minulosti. Před tím, než se jich rychle zbavíme, stojí za to projet internet a dozvědět se něco více o jejich nominální hodnotě. Věděli jste například, že vázy, nádoby nebo sety z křišťálového skla můžete prodat až za 10 tisíc korun?
Článek
Žena ušetřila 1 550 liber měsíčně díky metodě nulových výdajů. Ostatním prozradila, jak na to
Žena ušetřila 1 550 liber měsíčně díky metodě nulových výdajů. Ostatním prozradila, jak na to Každý z nás se někdy ocitl v situaci, kdy se snažil ušetřit peníze. Ale co kdybychom vám řekli, že existuje způsob, díky kterému výrazně snížíte své výdaje, ovšem stále si udržíte současnou kvalitu života? Influencerka Matilda Relefors doporučuje metodu nulových výdajů, což je podle ní zcela nový přístup k financím.
Článek
Platnost bankovek s úzkým proužkem končí už 30. června. Které z nich budou vyřazeny z oběhu?
Platnost bankovek s úzkým proužkem končí už 30. června. Které z nich budou vyřazeny z oběhu? Máte ve své peněžence papírové bankovky, anebo jste si je dlouhá léta střádali doma do obálky? V tom případě se mějte obzvlášť na pozoru a raději si je překontrolujte. 30. června 2022 totiž končí platnost bankovek s úzkým proužkem. O které se konkrétně jedná?
Článek
Finanční týrání: Jemná forma emočního týrání
Finanční týrání: Jemná forma emočního týrání Jednou větou se dá finanční týrání vysvětlit, jako cíl násilníka převzít kontrolu nad financemi oběti, udržet si moc ve vztahu a zabránit oběti takový vztah opustit.
Článek
Objevili jste ve své peněžence desetikorunu z roku 1993? Díky tomuto sběratelskému unikátu si vyděláte až 30 tisíc korun
Objevili jste ve své peněžence desetikorunu z roku 1993? Díky tomuto sběratelskému unikátu si vyděláte až 30 tisíc korun Ve vaší peněžence, ale i pokladničce se možná nachází poklad, o kterém nemáte ani tušení. Když takovou pokladničku prohledáte důkladněji, třeba se na vás obrátí štěstí a naleznete desetikorunu z roku 1993, která je opravdovou sběratelskou raritou. Cena této kovové mince se může vyšplhat až ke 30 tisícům korun. Podle čeho ji poznáte?
Článek
Až 80 % našich předsevzetí porušíme do šesti týdnů. Vědci zjistili proč
Až 80 % našich předsevzetí porušíme do šesti týdnů. Vědci zjistili proč Konec roku se u většiny z nás nese v duchu bilancování a hodnocení. Do nového roku pak většinou vcházíme s plány na to, jak náš život zlepšit. Někdo chce zhubnout, někdo chce méně utrácet a jiní více cestovat. Musíme si však přiznat, že ne všechna novoroční předsevzetí se nám podaří splnit. Vědci přišli s vysvětlením, proč tak často selháváme.