Vědci zjistili, kolik moči je ve veřejných bazénech. Jak to ovlivňuje naše zdraví?

Vědci zjistili, kolik moči je ve veřejných bazénech. Jak to ovlivňuje naše zdraví? Zdroj: www.shutterstock.com

Už za pár měsíců tu máme léto a s ním i oblíbené koupání v bazénech. Protože k moři to je vcelku daleko, většina z nás se vydává na veřejná koupaliště a do aquaparků. Hromadné koupání má však svou negativní stránku – a tou je fakt, že lidé si často pletou bazén s toaletou. Kolik moči se v bazénech skrývá a může její množství ohrozit naše zdraví?

Kanadští vědci před časem vydali studii, ve které se věnovali znečištění veřejných bazénů. A jejich zjištění vás možná šokuje. Ač nejspíš všichni tušíme, že lidé - a zvláště děti, si do bazénu sem tam uleví, nikdo nečekal, že to bude tak vysoké číslo. Překvapivý byl už jenom fakt, že močí byly kontaminované naprosto všechny bazény, které vědci zkoumali.

Moč však není jediným znečištěním, které můžete v bazénové vodě najít. V bazénovém koktejlu najdete také pot, zbytky kosmetiky a hlavně bakterie, viry a další mikroorganismy, které se do vody dostávají z kůže a sliznic návštěvníků.

TIP: Paralýza, halucinace. Co vše se vám může stát během spánku? Přečtěte si ZDE.

Jak nás ohrožuje moč ve veřejných bazénech? Zdroj: www.shutterstock.com

Co to ale znamená pro naše zdraví? Dokáže nás před nečistotami a jejich nepříznivým vlivem ochránit chlor? Níže najdete video, ve kterém se podíváme na to, kolik moči vlastně vědci v bazénech objevili a jaký vliv může mít chlor společně s nečistotami na naše zdraví.

Autor:
Publikováno: 4. 3. 2019 12:00 Nahlásit obsah