Jak dnes žijí chlapci ze známé fotografie, která obletěla internet? Jeden z nich poslal do vesmíru raketu

Jak dnes žijí chlapci ze známé fotografie, která obletěla internet? Jeden z nich poslal do vesmíru raketu Zdroj: pinterest.com

Jen málokomu, kdo pravidelně navštěvuje sociální sítě, unikla tato fotografie, která zachycuje čtveřici kamarádů sedících u stolu s poměrně znuděnými výrazy. S touto fotografií se vytvořilo několik vtipných obrázků, které internetový svět obletěly několikrát. Kdo vlastně jsou ale tito chlapci a jak vypadají dnes?

Většinou se tyto vtipné obrázky nesly v duchu posměšků a utahování si z chlapců na fotce, avšak mnohé z nás, především ty posměváčky, překvapí, odkud tato fotografie pochází a co z chlapců vyrostlo.

Fotografie byla pořízena třídní učitelkou chlapců v roce 1997 v polské vesničce Zwardoń. Chlapci byli vyfoceni zrovna ve chvíli, kdy se připravovali na matematickou soutěž a jak už to u podobných fotek bývá, po čase začne někoho zajímat, v tomto případě to byli novináři, jak se hlavním hrdinům vede po tolika letech.

Zdroj: pinterest.com Novinářům se podařilo spojit s Tomem Czajkou (sedí vlevo) a zjistili, že v tuto chvíli pracuje ve společnosti SpaceX a stojí za vypuštěním elektromobilu Tesla na oběžnou dráhu Země. Dokonce i programoval software potřebný pro kontrolu rakety Falcom Heavy.

Kromě úspěchů v matematických soutěžích dosáhl i několikanásobného vítězství v programovacích soutěžích organizovaných Microsoftem, a to dokonce již na střední škole. Po maturitě nastoupil na Varšavskou univerzitu, kde vystudoval informatiku a stal se zaměstnancem ve společnosti Google. Nyní žije v Kalifornii a pracuje pro Elona Muska.

Zdroj: pinterest.com Dalším hlavním hrdinou na známé fotografii byl Marcin Petrikovsky, o kterém se bohužel kromě toho, že pracuje jako programátor, nepodařilo zjistit nic jiného a po Janu Pelcovi jakoby se zem slehla. Posledním z partičky mladých chlapců je Peter Pritytsky, který se vydal poměrně jinou cestou než jeho kamarádi. Se svojí rodinou žije v Kanadě a učí na univerzitě McGill.

Tohle jste nečekali, že? Z mladých chlapců, kterým se v určitý čas smál téměř každý z nás, vyrostli muži, kterým by leckdo mohl závidět.

Autor:
Publikováno: 29. 1. 2021 11:07 Nahlásit obsah