Kategorie Zápal plic

Článek
Suchý zápal plic: Příznaky, podle kterých jej poznáte
Suchý zápal plic: Příznaky, podle kterých jej poznáte Evropou se šíří suchý zápal plic neboli studený zápal plic, jehož původcem je bakterie Mycoplasma pneumoniae. Toto onemocnění postihuje nejčastěji děti do věku 15 let. Jaké má suchý zápal plic příznaky?
Článek
Těhotná Agáta Hanychová má zápal plic. Navzdory svému požehnanému stavu musí brát antibiotika
Těhotná Agáta Hanychová má zápal plic. Navzdory svému požehnanému stavu musí brát antibiotika Začátek roku 2023 se Agátě Hanychové příliš nevyvedl. Jak těhotná modelka sama přiznala na Instagramu, aktuálně bojuje se zápalem plic a bere antibiotika. Agátu Hanychovou, která má termín porodu koncem letošního dubna, podle jejích slov nemoc pořádně skolila, leží a je schopná si udělat maximálně čaj.
Článek
Pulzní oxymetr: Základní výbava domácí lékárničky v době covidu
Pulzní oxymetr: Základní výbava domácí lékárničky v době covidu Máte doma prstový pulzní oxymetr? Tento malý přístroj na baterky, který se nasazuje na prst, vám během chvíle změří pulz, a především saturaci neboli okysličení krve. Proč je v současné době pulzní oxymetr důležitou součástí domácí lékárničky? Jestliže onemocníte covidem-19, můžete jeho prostřednictvím kontrolovat svůj zdravotní stav.
Článek
Těhotná žena nakažená koronavirem porodila v umělém spánku chlapce. A to v brněnské Nemocnici Milosrdných bratří
Těhotná žena nakažená koronavirem porodila v umělém spánku chlapce. A to v brněnské Nemocnici Milosrdných bratří Lékaři z Nemocnice Milosrdných bratří úspěšně zvládli náročný zákrok. Pomocí císařského řezu přivedli na svět chlapečka, jehož maminka byla kvůli nákaze covidem-19 připojená na umělou plicní ventilaci, a navíc byla v umělém spánku. Ženě a jejímu miminku se naštěstí po zdravotní stránce daří lépe a v následujících dnech by měly jít domů.