Těhotná žena nakažená koronavirem porodila v umělém spánku chlapce. A to v brněnské Nemocnici Milosrdných bratří

Těhotná žena nakažená koronavirem porodila v umělém spánku chlapce. A to v brněnské Nemocnici Milosrdných bratří Zdroj: Shutterstock.com

Lékaři z Nemocnice Milosrdných bratří úspěšně zvládli náročný zákrok. Pomocí císařského řezu přivedli na svět chlapečka, jehož maminka byla kvůli nákaze covidem-19 připojená na umělou plicní ventilaci, a navíc byla v umělém spánku. Ženě a jejímu miminku se naštěstí po zdravotní stránce daří lépe a v následujících dnech by měly jít domů.

U ženy v 30. týdnu těhotenství vyvolal koronavirus těžký zápal plic

Jak informovala Česká televize, mladá žena ve 30. týdnu těhotenství byla v brněnské Nemocnici Milosrdných bratří hospitalizována koncem letošního října. A to kvůli závažnému průběhu nového koronaviru, který u ní přešel v těžký zápal plic. Lékaři z anesteziologicko-resuscitačního oddělení proto těhotnou ženu připojili na umělou plicní ventilaci. Její stav se zhoršil tak, že ji museli rovněž uspat.

Lékaři a sestry z této brněnské nemocnice nebojovali pouze u život ženy ve vysokém stupni těhotenství, ale také o život jejího nenarozeného miminka. Pro zdravotnický personál šlo o výjimečnou situaci, dosud totiž v Nemocnici Milosrdných bratří v Brně žádná těhotná žena infikovaná covidem-19 nerodila.

Zdroj: Shutterstock.com Lékaři přivedli na svět chlapečka vážícího 1 650 gramů

Zdravotníci na nic nečekali a rozhodli se, že miminko okamžitě přivedou na svět císařským řezem. Mamince v kómatu připojené k plicní ventilaci se narodil chlapeček, který vážil 1 650 gramů. Zdravotníci jej následně převezli na JIP do porodnice na Obilním trhu v Brně, kde se lékaři a sestry specializují na miminka s nízkou porodní hmotností.

Maminka zatím své miminko viděla pouze na fotkách

Maminku nakaženou koronavirem lékaři z umělého spánku lékaři probudili až jedenáctý den po porodu. Tato žena, která má doma již dvě starší děti, zatím svého novorozeného synka viděla pouze na fotografií. Podle svých slov se velmi těší na to, až si jej bude moci pochovat. Pravděpodobně se jí její přání již brzy vyplní. Lékaři totiž chtějí jak maminku, tak jejího chlapečka v následujících dnech propustit do domácí péče.

Autor:
Publikováno: 12. 11. 2020 13:11 Nahlásit obsah