Slovenka ukázala 40 let starou žákovskou knížku: Co říkáte na poznámky tehdejších učitelů?

Slovenka ukázala 40 let starou žákovskou knížku: Co říkáte na poznámky tehdejších učitelů? Zdroj: Shutterstock.com

Do českých škol se pomalu vkrádají elektronické žákovské knížky, klasická papírová žákovská tak bude za pár let pouhým závanem dob minulých. Jako velké retro už může na dnešní školáky působit 40 let stará žákovská knížka, o jejíž obsah se na Facebooku s ostatními nedávno podělila jedna slovenská žena.

Retro žákovská knížka stará 40 let

Máte už základní školu dávno za sebou a už jenom vzpomínáte na zlaté školní časy? V tom případě vás zaujme příspěvek jedné slovenské ženy, která na Facebooku spustila velmi zajímavou diskusi o žákovských knížkách. Tato Slovenka si do dnešní doby doma schovává žákovskou knížku, která má neuvěřitelných 40 let a pamatuje tehdejší Československo.

Zdroj: Facebook.com Na sociální síti zveřejnila unikátní obsah své žákovské knížky, mezi kterým se vyjímají především poznámky od učitelů. „Nenaučila jsem se článek, jsem lenivá. Neměla jsem obrázek, jsem nepořádná,“ napsala například tato bývalá žačka dle pokynů učitele do své žákovské knížky.

Doba, kdy byla žákovská knížka s poznámkou noční můrou

Žákovská knížka, o jejíž obsah se slovenská žena s ostatními podělila na Facebooku, spoustu lidí přenesla do dob dávno minulých. Většina lidí se v diskusi pod příspěvkem shodla, že šlo o dobu, kdy byl učitel ještě autorita a poznámka v žákovské skutečně něco znamenala. Tehdejší žáci se zkrátka báli přijít s žákovskou knížkou doplněnou o poznámku domů, protože věděli, že je zřejmě čeká výprask nebo že jim rodiče pořádně vynadají.

Zdroj: Shutterstock.com

O vtipné poznámky se podělili i další lidé

Obsah 40 let staré žákovské knížky vyprovokoval i další slovenské diskutující na Facebooku k tomu, aby se rozpomenuli na poznámky, které kdysi dostali od učitelů.

  • Nepřekoná to poznámku mého bratra, který měl asi ve 4. třídě poznámku: „Kouřím, kradu a toulám se po Petržalke.“ Učitel je chytil v cizí zahradě, jak kradou kdoule, zřejmě při tom i kouřili.
  • Dostal jsem poznámku od dozoru v jídelně: „Jídelnu opouštěl se slovy: Do p***, to byl zase oběd.“
  • Jednou jsem dostala pětku z pracovního vyučování, protože jsem si zapomněla přinést pomůcky. Učitelka napsala jenom 5 a podpis, text jsem si měla dopsat sama. Tak jsem napsala: „Donést 5 Kčs, jdeme do divadla.“ Ještě jsem od táty dostala 5 Kč, ale po rodičovských schůzkách byl doma virvál.
  • To já jsem měl dvě žákovské. Jednu na dobré známky a druhou na špatné známky a poznámky. Tu s dobrými známkami jsem nosil domů a tu se špatnými známkami a poznámkami schovával ve škole na tajném místě. Jenže jednou mi na to přišli a dostal jsem takovou lekci, že jsem se poučil.

Jakou nejpikantnější poznámku jste měli ve své žákovské knížce vy? Svěřte se nám do komentářů.

Autor:
Publikováno: 11. 11. 2019 09:38 Nahlásit obsah