Britská studentka prodělala koronavirus už v březnu. Ztráta čichu a chuti však u ní stále přetrvává

Britská studentka prodělala koronavirus už v březnu. Ztráta čichu a chuti však u ní stále přetrvává Zdroj: Instagram.com @martadaae

Jedním z typických příznaků nákazy novým koronavirem je ztráta čichu a chuti. Tímto způsobem se covid-19 letos v březnu projevil také u 21leté britské studentky Marty Batisty. Tato dívka tvrdí, že ani po sedmi měsících od prodělání koronavirové nákazy necítí chuť ani správnou vůni.

Když letos v březnu Marta Batista onemocněla koronavirem, měla pouze mírné příznaky, které zahrnovaly zvýšenou teplotu a nezvyklou únavu. Poté však ztratila čich a chuť. Tyto smysly se jí do dnešní doby bohužel nevrátily.

Jak sama říká, každý den sní o tom, že si bude moci vychutnat svá oblíbená jídla tak jako předtím, než onemocněla covidem-19. V důsledku ztráty čichu a chuti totiž k jídlu nepřistupuje s takovým požitkem, kvůli čemuž už neplánovaně zhubla necelých osm kilogramů.

“Mám strach z toho, že chuť a čich se mi už nikdy nevrátí. Je to hrozné. Někdy nemůžu usnout, protože nad tím stále přemýšlím. Ztráta chuti a čichu mi způsobila velké úzkosti,” uvedla pro britský portál Ladbible.com Marta, která studuje v Londýně herectví.

Tato dívka přišla zcela o chuť, čich se jí mírně vrátil. Jak sama říká, od června cítí některé velmi silné vůně. Při jejich vnímání má ale pocit, jako by čichala shnilý plast.

“Mám pocit, jako bych byla v bublině, ze které se nemůžu dostat. Cítím opravdu silné věci, jejichž vůně mi připadá nechutná až shnilá. Chuť nemám vůbec žádnou. Hubnu, protože se mi z jídla dělá špatně. Začínám kvůli tomu ztrácet naději,” přiznala dále Marta.

Tato dívka nemá v důsledku ztráty čichu a chutě z jídla žádnou radost. Jí, protože zkrátka musí. Navíc má obavy z toho, že by ještě více zhubla. “Dostávám se do úzkostnějších stavů, protože teď jsem opravdu hubená. Když se na sebe dívám do zrcadla, říkám si, že rozhodně nechci vypadat takto. Celá ta nemoc rozhodně ovlivnila mé duševní zdraví,” svěřila se dále britská studentka.

Autor:
Publikováno: 2. 11. 2020 12:00 Nahlásit obsah