Kategorie Ztráta čichu

Článek
Čichový trénink po prodělání koronaviru: Nejméně po dobu 32 týdnů každý den čichejte ke 4 výrazným vůním
Čichový trénink po prodělání koronaviru: Nejméně po dobu 32 týdnů každý den čichejte ke 4 výrazným vůním Ztráta čichu patří k velmi častým příznakům nového koronaviru. Jestli se ztráta či porucha čichu po prodělání koronaviru týká i vás, tento smysl vám pomůže navrátit speciální čichový trénink. Věnujte se mu poctivě každý den a brzy doslova ucítíte výsledky.
Článek
Ztráta čichu jako častý příznak koronaviru: Poruchy čichu mohou trvat měsíce až roky
Ztráta čichu jako častý příznak koronaviru: Poruchy čichu mohou trvat měsíce až roky K velmi častým příznakům covidu-19 patří ztráta čichu. Může se mnohdy jednat i o jediný příznak, který pocítí zvláště mladí lidé. K obnově čichu po prodělání koronaviru zpravidla dochází v řádu několika týdnů. Jak poukazují lékaři, v případě 10 procent pacientů se však čich může navrátit až v řádu měsíců nebo let.
Článek
Britská studentka prodělala koronavirus už v březnu. Ztráta čichu a chuti však u ní stále přetrvává
Britská studentka prodělala koronavirus už v březnu. Ztráta čichu a chuti však u ní stále přetrvává Jedním z typických příznaků nákazy novým koronavirem je ztráta čichu a chuti. Tímto způsobem se covid-19 letos v březnu projevil také u 21leté britské studentky Marty Batisty. Tato dívka tvrdí, že ani po sedmi měsících od prodělání koronavirové nákazy necítí chuť ani správnou vůni.
Článek
Izraelští vědci vyvinuli čichový test Smell Tracker na včasné odhalení koronaviru: Doma si jej může udělat každý
Izraelští vědci vyvinuli čichový test Smell Tracker na včasné odhalení koronaviru: Doma si jej může udělat každý Tým izraelských vědců v čele s profesorem neurobiologie Noamem Sobelem vyvinul unikátní čichový test Smell Tracker, který si může provést každý. Na jeho základě u sebe můžete včas odhalit případnou nákazu koronavirem. Noam Sobel vychází z toho, že ztráta čichu patří k raným příznakům nemoci COVID-19. Jak tedy tento test funguje?
Článek
Nové příznaky koronaviru: Zbystřete při ztrátě čichu nebo chuti
Nové příznaky koronaviru: Zbystřete při ztrátě čichu nebo chuti Pokud se nakazíte onemocněním COVID-19, nemusíte mít pouze horečku, kašel či celkovou slabost těla. Stále více nakažených lidí, kteří jsou v domácí karanténě, si stěžuje na to, že ztratili čich a chuť. V některých případech jde dokonce o jediný příznak nákazy novým koronavirem.