Budíte se v noci ve stejnou hodinu? Tohle se vám váš organismus snaží říc

Budíte se v noci ve stejnou hodinu? Tohle se vám váš organismus snaží říc Zdroj: Shutterstock

Spousta z nás se pravidelně každou noc budí ve stejnou hodinu, aniž by tomu věnovala jakoukoliv pozornost. Věděli jste však, že to může být snaha našeho těla s námi komunikovat?

Tradiční čínská medicína používá pro akupunkturu a akupresuru energetické meridiány. Tyto meridiány jsou spojeni s hodinovým systémem, který podle staré čínské medicíny energetizuje různé části našeho těla. Takže v závislosti na čase, kdy se v noci probudíte, vaše tělo může zažívat určité pocity a sděluje vám své fyzické i emocionální problémy

Probuzení mezi 9. až 11. hodinou večerní

Tohle bývá obvykle doba, kdy většina z nás chodívá spát. Pokud máte právě potíže usínat v tento čas, může to být příznakem přílišného stresu a obav. Zkuste vždy chvíli před spánkem meditovat a zklidnit své tělo.

Probuzení mezi 11. až 1. hodinou ranní

Stará čínská medicína říká, že rozmezí těchto dvou hodin je doba, kdy je aktivní náš žlučník. Probuzení v těchto hodinách může znamenat emocionální zklamání.

Zdroj: Shutterstock Probuzení mezí 1. až 3. hodinou ranní

Tento energetický meridián je spojen s játry. Probuzení v tuto dobu pak říká, že jste uvnitř sebe naštvaní a rozzlobení. Pokud chcete znovu opět v klidu usnout, vypijte sklenici studené vody a snažte se uklidnit.

Probuzení mezi 3. až 5. hodinou ranní

Tento časový rámec souvisí s plícemi i smutkem. Pokud se probouzíte v těchto hodinách, mohlo by to být znamením, že vás vaše tělo upozorňuje na to, abyste ve svém životě dělali to, co vás naplňuje.

Probuzení mezi 5. až 7. hodinou ranní

Tok energie v tomto časovém rámci je v tlustém střevě. Probuzením v tuto dobu vám vaše tělo říká, že jste emocionálně blokováni.

Autor:
Publikováno: 27. 1. 2022 16:39 Nahlásit obsah