Čas sukní a šortek se blíží: Jak ale zamaskovat křečové žíly?

Čas sukní a šortek se blíží: Jak ale zamaskovat křečové žíly? Zdroj: Shutterstock.com

Už za pár týdnů se venkovní teploty přehoupnou přes 20 stupňů Celsia. Opět se tak budeme moci obléct do krátkých sukní, šatů, kraťasů nebo šortek. Jenže ne každá z nás má výstavní nohy, a tak nás trápí celulitida nebo dokonce křečové žíly. Jestli nechcete dávat svému okolí své „křečáky“ na odiv, poradíme vám, jak je jednoduše zamaskovat.

Trápí vás křečové žíly? Rozhodně se kvůli tomu ani v létě nezahalujte

Dokonalé nohy jsou leckdy nedosažitelným snem. Ne ke každé z nás byla totiž příroda milosrdná. A tak nás trápí křečové žíly, za které může nejen náš životní styl, ale hlavně genetika. Jestli máte stejný problém, rozhodně nemusíte na jaře a v létě chodit zahalená.

Abyste se kvůli svým křečovým žilám, které máte na nohách, necítila špatně, zkuste je zakrýt. A to prostřednictvím těchto triků.

Použijte samoopalovací krém

Na opálené pokožce nejsou křečové žíly příliš vidět. Než si tuto sezonu poprvé vezmete šortky nebo sukni, použijte samoopalovací krém, který aplikujte rovnoměrně na celé nohy. V každém případě si dejte pozor, aby barevný tón vašich nohou ladil se zbytkem vašeho těla.

Zdroj: Shutterstock.com

Vsaďte na přirozené opálení

Koncem jara, a především v létě zkuste na samoopalovací krém zapomenout. Na své nohy raději nachytejte bronz ze sluníčka. Před každým opalováním použijte krém s dostatečným ochranným faktorem.

Na problematická místa naneste tělový make-up

Aby byly křečové žíly co nejméně viditelné, naneste na ně také tělový make-up. Tento typ make-upu by měl být vysoce krycí a voděodolný. Použijte takový tělový make-up, který se nerozmazává a který vaši pokožku barevně sjednotí.

Křečové žíly a žilky potírejte gelem z aloe vera

Aloe vera je výborným přírodním prostředkem, díky kterému snížíte viditelnost křečových žil a žilek. Každý večer gelem z této zázračné rostliny potírejte postižená místa. Výsledek bude viditelný už po pár týdnech.

Zdroj: Shutterstock.com

Další přírodní přípravky, které vám pomůžou eliminovat "křečáky“

Zařaďte do svého jídelníčku více potravin obsahujících vitamin C. Tento vitamin vám zlepší krevní oběh a zpevní krevní cévy. Na křečové žíly, které máte na nohách, si můžete dvakrát denně po dobu půl hodiny přikládat také nahřátý bavlněný hadřík pokapaný teplým ricinovým olejem. Ve stejném intervalu můžete na své křečové žíly použít i hadřík namočený v jablečném octu. Tyto obklady si dávejte na své nohy do té doby, dokud neuvidíte zlepšení.

Změna životního stylu: To nejdůležitější na konec

Abyste s křečovými žilami neměla ještě více problémů, je důležité, abyste se rozhoupala ke změně životního stylu. Zhubněte, zdravě a vyváženě jezte, dodržujte pitný režim, a hlavně se mnohem více hýbejte. Máte-li sedavé zaměstnání nebo musíte-li sedět ve škole, snažte se v průběhu dne alespoň na pár minut projít. Dvakrát či třikrát do týdne navíc svému tělu dopřejte konkrétní pohybovou aktivitu.

Nestyďte se: Pokud chcete snížit výskyt křečových žil a zabránit jim v dalším rozvoji, rozhodně se nestyďte nosit ani kompresní punčochy.

Autor:
Publikováno: 16. 4. 2019 15:00 Nahlásit obsah