Fakta a mýty o pohlavních chorobách. Na co si dát pozor?

Fakta a mýty o pohlavních chorobách. Na co si dát pozor? Zdroj: Shutterstock.com

Aktivní sexuální život s sebou nese riziko onemocnění některou z pohlavních chorob, to jistě víme všichni. Jenže s tímto rizikem se pojí i jisté mýty, které nás zbytečně děsí a vytváří paniku.

Takových mýtů jsme si pro vás připravili celkem pět. Tak se s námi pojďte podívat na to, čeho se obávat a čeho naopak ne.

Mýtus 1: Všechny choroby se dají vyléčit, jen AIDS ne

To, že je AIDS jedna z nevyléčitelných chorob se ví již dlouho a také proto je jedním z největších strašáků těch, kteří své sexuální partnery často střídají. Jenže mělo by se také vědět, že AIDS není jedinou pohlavní nemocí, která se vyléčit nedá. Takovouto nemocí je například žloutenka typu C a také genitální opar, který funguje tak, že pokud už jednou jeho vir ve svém těle máte, může se toto nepříjemné onemocnění periodicky objevovat až do konce vašeho života.

Zdroj: Shutterstock.com

Mýtus 2: Nakazit se pohlavní nemocí můžu i ze záchodového prkýnka

Celkově nás naše babičky i maminky strašili tím, že pokud si na záchodové prkýnko sedneme, můžeme něco chytnout. Je to však jen fáma, o které jsme se více rozepsali zde. A to stejné platí i v souvislosti s pohlavními nemocemi, protože bakterie pohlavních chorob jsou natolik slabé, že výskyt ve vnějším prostředí je pro ně smrtelný.

Mýtus 3: Sex v bazénu ničemu nevadí

Bakterie pohlavních chorob a dokonce i spermie dokážou přežít ve vodě i přesto, že je v ní chlór. Pokud se tedy rádi oddáváte sexuálním hrátkám v bazénu, je tu pořád jisté riziko nákazy či otěhotnění.

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 14. 2. 2017 12:20 Nahlásit obsah