Hrozí vám v budoucnu Alzheimerova choroba? Odhalí to tento krátký test

Hrozí vám v budoucnu Alzheimerova choroba? Odhalí to tento krátký test Zdroj: Shutterstock

Alzheimerova choroba je neurodegenerativní onemocnění mozku, které postupně vede ke ztrátě paměti a dokáže narušovat myšlení a dokonce i lidský úsudek. Často však prvotní příznaky tohoto onemocnění lidé přehlíží a začnou svou nemoc řešit až v pokročilém stádiu.

Dnes pro vás máme krátký test, který se skládá z výčtu šesti otázek, které pomohou odhalit, zda vy anebo někdo ve vašem okolí netrpí Alzheimerovou chorobou či demencí. Ačkoliv se na první pohled mohou zdát otázky naprosto triviální, pro člověka, u kterého Alzheimerova choroba propukla zdaleka tak jednoduché nejsou a jejich zodpovězení je pro něj opravdu složité a náročné.

Zdroj: Shutterstock Douglas Sharrea, což je ředitel kognitivní neurologie na univerzitě v Ohiu, se domnívá, že by test v budoucnu mohl sloužit jako nástroj na dřívější odhalení demence. Lékaři mohou totiž odpovědi na tyto jednoduché otázky u daného člověka sledovat v průběhu let a pozorovat, jak se jeho odpovědi a čas než otázku zodpoví, mění.

My vám dnes přinášíme jen šest otázek z celkového testu, které si můžete vyzkoušet:

  1. Pokud budete chtít rozměnit tisícikorunu a potřebujete, aby v rozměněných penězích byla jedna stokoruna, zároveň však potřebujete co nejmenší počet bankovek a žádné mince. Které bankovky tedy dostanete?
  2. Popište rozdíl mezi prací průvodce a průvodčího? Popište slovy, jakou činnost vykonávají.
  3. Když bude 22:15, kam bude ukazovat malá a velká ručička na ciferníku hodin?
  4. Vyjmenujte pět druhů zeleniny, pět ras psů a čtyři druhy listnatých stromů.
  5. Seřaďte následující písmena z abecedy tak, jak jsou správně po sobě: K, E, Y, B
  6. Víte, ve kterém měsíci začíná jaro?
Autor:
Publikováno: 22. 4. 2022 11:34 Nahlásit obsah