Japonsko zrušilo opatření proti koronaviru. Teď toho lituje a varuje ostatní země

Japonsko zrušilo opatření proti koronaviru. Teď toho lituje a varuje ostatní země Zdroj: Shutterstock.com

Nejenom v Česku, ale také v ostatních zemích světa začíná pozvolné uvolňování speciálních opatření. Těchto kroků však Japonsko začíná litovat. I v této zemi začali podnikatelé tlačit na to, aby se začala opatření rozvolňovat. To se jim však začalo vracet jako boomerang.

Japonský ostrov Hokkaidó zasáhla druhá vlna epidemie koronaviru. Dokonce se uvádí, že je snad ještě horší, než byla ta první. Druhá vlna epidemie se na tomto ostrově objevila jen chvíli poté, co vláda zrušila omezení, což bylo 18. března.

Zdroj: Shutterstock.com Guvernér Naomichim Suzukim musel tedy jen 26 dní od uvolnění opatření znovu vyhlásit nouzový stav. „Neměli jsme ukončovat první nouzový stav,“ řekl pro deník TIME lékař Kiyoshi Nagase.  

Odborníci se shodují, že byl nouzový stav zrušen až příliš brzy. Po zrušení opatření mnoho lidí namířilo do ulic, aby začali oslavovat "znovu nabytou svobodu“. Myslíte, že podobný osud čeká i ostatní země, které s rozvolňováním opatření spěchají? Podělte se o vaše názory v komentářích níže!

Autor:
Publikováno: 5. 5. 2020 16:58 Nahlásit obsah