4 spolehlivé způsoby, jak odhalit lháře

4 spolehlivé způsoby, jak odhalit lháře Zdroj: Shutterstock.com

Dokážete poznat, když vám někdo druhý lže? Jeho lež vás může pořádně naštvat, nebo dokonce bolet! Naučte se proto odhalit lháře dřív, než napáchá větší škody. Přinášíme čtyři základní podvědomé vzorce chování lhářů, které stojí za to umět v reálném životě rozpoznat.

1. Lháři nemluví sami o sobě

Zdroj: Brightside.me Udělalo se to samo, rozbilo se to samo... Kdo by někdy neslyšel tyto výmluvy? Lháři, kteří něco provedli, se snaží odvést pozornost a lhaním daný problém hodit na něco/ někoho jiného. Tímto svým "obranným postojem" zkreslují pravdu a mají tendenci vyvarovat se mluvení sami o sobě.

2. Lháři se chovají negativně

Zdroj: Brightside.me Když někdo lže, poznáte i tak, že během svého mluveného projevu zaujímá velmi negativní postoj. Jeho negativita je dána tím, že cítí vinu za své vlastní lži.

3. Lháři mlží a jejich vysvětlení je co nejjednodušší

Zdroj: Brightside.me Lháři jako lež používají ta nejjednodušší možná vysvětlení, rádi mlží a navíc - při vysvětlování jim dlouho trvá, než odpoví. Pokud jim položíte nepříjemnou otázku, jejich lhaní se projeví i neverbálně - vrtí se, krčí, častěji odkašlávají nebo polykají a zpravidla se vyhýbají očnímu kontaktu.

4. Lháři se vyjadřují zmatečně

Zdroj: Brightside.me Navzdory jednoduchému vysvětlení lháři často používají komplikovanější strukturu věty a jejich vyjadřování tak působí zmatečně. Do svého vyjádření často vkládají nevýznamné, ale věrohodně znějící detaily, které jim pomáhají lež ještě víc přifouknout. Rádi také používají vycpávková slova jako "no", "prostě" nebo "jako", aby při vysvětlování lži získali čas.

Autor:
Publikováno: 12. 10. 2017 09:00 Nahlásit obsah