Recept na žabí huby s ořechovou náplní: Toto netradiční vánoční cukroví si zamilujete

Recept na žabí huby s ořechovou náplní: Toto netradiční vánoční cukroví si zamilujete Zdroj: Shutterstock

Linecké, vanilkové rohlíčky, ořechové pracny nebo perníčky jsou klasikou, která na sváteční tabuli nikdy nezklame. Co si ale pro tentokrát připravit netradiční vánoční cukroví? Vyzkoušejte žabí huby s ořechovou náplní. Ač má toto cukroví opravdu zvláštní název, dostane vás svou chutí.

Žabí huby patří v současné době mezi neprávem opomíjené vánoční cukroví, které s oblibou pekly zvlášť naše maminky a babičky. Vzpomínáte si na žabí huby s ořechovou náplní ještě z dob svého dětství? Pokud si chcete toto netradiční vánoční cukroví letos upéct, vyzkoušejte následující recept.

Žabí huby s ořechovou náplní: Základní suroviny a postup přípravy

Ingredience na těsto:

  • 300 gramů hladké mouky
  • 200 gramů změklého másla
  • 1 vejce
  • 2 polévkové lžíce octa

Ingredience na ořechovou náplň:

  • 750 gramů mletých vlašských ořechů
  • 750 gramů moučkového cukru
  • 1 vaječný bílek

Postup: 

Z výše uvedených ingrediencí udělejte vláčné těsto, které zabalte do potravinářské fólie a nechte odpočinout přes noc. Následující den uválejte z těsta na pomoučeném vále zhruba 4milimetrový plát, ze kterého vykrajujte kolečka.

Z mletých vlašských ořechů, moučkového cukru a bílku si připravte náplň, kterou dejte na vykrájená kolečka. Tato kolečka následně přehněte napůl a stlačte k sobě.

Hotové žabí huby s ořechovou náplní postupně vyskládejte na plech s pečicím papírem. Pečte do zlatova v troubě předehřáté na 180 stupňů Celsia asi 10 minut. Po upečení žabí huby obalte v moučkovém cukru.

Žabí huby jinak: S marmeládou nebo vlašským ořechem

Žabí huby jsou netradičním vánočním cukrovím, které nemusíte plnit výhradně ořechovou náplní. Výborně chutnají také plněné rybízovou marmeládou nebo povidly. Po přehnutí kolečka můžete následně dovnitř vložit také polovinu oloupané mandle, která má připomínat žabí jazýček.

Jak ještě jinak připravit žabí huby? Vykrojte z těsta kolečko a dejte na něj ořechovou náplň, na kterou položte polovinu vlašského ořechu. Toto cukroví již nechte jen tak a nepřehýbejte jej tedy napůl.

Zdroj: Recepty.eu, Mimibazar.cz,  Facebook.com | Vánoční cukroví a dezerty - recepty, rady, nápady a inspirace
Autor:
Publikováno: 7. 12. 2021 10:25 Nahlásit obsah