Trendy Vánoc 2020: Hitem jsou přírodní dekorace, platina i klasická modrá

Trendy Vánoc 2020: Hitem jsou přírodní dekorace, platina i klasická modrá Zdroj: Shutterstock.com

Trendy Vánoc se každým rokem mění. Chcete vědět, které vánoční barvy, materiály a styly vévodí letošnímu roku 2020? Pokud se jimi chcete inspirovat při vánoční výzdobě, vsaďte na platinu, klasickou modrou, neutrální tóny, dekorace z přírodních materiálů nebo perníčky.

Hlavní barvou Vánoc 2020 je klasická modrá, následuje ji platina

Letošním vánočním svátkům kraluje klasická modrá barva, která znázorňuje klid, důvěru a harmonii. Sluší například ozdobám na vánočním stromečku, svícnům a svíčkám, ozdobám na adventním věnci nebo ubrusu či běhounu na vánoční tabuli.

Pokud je pro vás klasická modrá příliš tvrdá, zamlouvat se vám jistě bude další barevný trend Vánoc 2020, kterým je platina. Tato měkká barva, která znázorňuje přechod mezi zlatem a stříbrem, je ideální pro veškerou vánoční výzdobu. Zkombinovat ji můžete s barvami v neutrálních tónech, ale i s červenými odstíny. 

Zamilujete si i vánoční dekorace v neutrálních tónech

Pro Vánoce 2020 jsou tím pravým také palety neutrálních barev. Při vánoční výzdobě se soustřeďte na bílou, šedou, světle hnědou či béžovou, které můžete kombinovat s platinovými nebo kovovými doplňky či přírodními dekoracemi. A výsledek? Váš vánočně laděný domov bude působit velmi jemně a elegantně. 

V hlavní roli příroda

Tak jako tomu bylo i v roce 2019, také o letošních Vánocích hrají prim přírodní materiály. Stačí tedy, abyste si zašli na procházku do blízkého lesa a nasbírali vše, co vám příroda nabídne. Při vánočním zdobení svého domova použijte například šišky, klacíky, borovicovou kůru, jmelí nebo jedlové či borovicové větvičky. Pokud máte možnost, nechte si na výzdobu nařezat také kolečka dřeva. Na vánoční dekorování si můžete rovněž připravit plátky sušených citrusů. 

Přírodní materiály dokonale ladí s vánočními dekoracemi v neutrálních tónech. Pokud vše zkombinujete také s dřevěnými vyřezávanými vánočními ozdobami, vznikne vám doma velmi útulné a příjemné prostředí.

Nezapomeňte na zdobené perníčky

Vánoční perníčky zdobené bílou polevou jsou českou specialitou. Víte ale, že patří také k trendům Vánoc 2020? Nazdobené perníčky si pověste například na vánoční stromeček. Chaloupku z perníku si zase dejte vedle dalších dekorací na svátečně vyzdobenou tabuli.

Perníčky tvoří dokonalé spojení zejména s přírodními materiály. Pokud si letošní Vánoce zdobíte svůj domov ve skandinávském nebo rustikálním stylu, právě vánoční perníčky by měly být jednou z hlavních dekorací.

Kovové ozdoby, které ladí k vánočním doplňkům z přírodních materiálů

Zajímavým prvkem, kterým si letos můžete ozvláštnit svou vánoční výzdobu, je také čistý kov. Vsaďte například na rolničky malých a větších velikostí, které zakomponujete do adventního věnce nebo použijete na výzdobu sváteční tabule. Krásně vydají také kovové vánoční ozdoby na stromeček, které mají tvar hvězdy, srdíčka či vánočního stromku.

Autor:
Publikováno: 9. 12. 2020 12:00 Nahlásit obsah