Barvou Vánoc 2020 je klasická modrá. Nadčasový modrý odstín sluší vánočnímu stromečku i sváteční tabuli

Barvou Vánoc 2020 je klasická modrá. Nadčasový modrý odstín sluší vánočnímu stromečku i sváteční tabuli Zdroj: Shutterstock.com

Přemýšlíte nad tím, jakým způsobem letos nazdobíte vánoční stromeček, sváteční tabuli nebo rovnou celý svůj dům? Do zdobení se můžete pustit i s ohledem na trendy letošního adventu, které říkají, že barvou Vánoc 2020 je klasická modrá. Proč tedy letošní vánoční svátky nepojmout “modře”? Přinášíme vám inspiraci, jak na to.

Barvou roku je dle Pantone klasická modrá

Podle uznávaného institutu Pantone, který od roku 1963 každoročně vydává vzorník nejtrendy barev, roku 2020 kraluje klasická modrá (Classic Blue). Tento odstín najdete ve vzorníku barev pod kódem 19-4052. 

Zdroj: Shutterstock.com Klasická modrá v nás vzbuzuje klid, harmonii, důvěru a spojení s druhými. Právě proto se letos uplatňuje nejen v módě či designu, ale stala se také barvou Vánoc 2020. Jakým způsobem bude slušet i vašemu svátečnímu domovu?

S kterými dalšími odstíny barvu Vánoc kombinovat 

Barvou Vánoc 2020 je klasická modrá, která může přecházet až do velmi tmavých odstínů. Klasickou modrou nepoužívejte při vánočním zdobení svého domova pouze samotnou. Co se týče vánočních dekorací, svátečně prostřené tabule nebo vánočního stromečku, zkombinujte ji i s dalšími barvami.

Zdroj: Shutterstock.com Klasická modrá tvoří dokonalé spojení s bílou a stříbrnou. Kombinovat ji rovněž můžete i se zlatou, platinovou či šampaňskou. Classic Blue však ladí i s vínovými nebo rudě červenými odstíny.

Klasická modrá sluší vánočním koulím, svíčkám i ubrusům

Ve kterých konkrétních případech můžete klasickou modrou použít? Tento odstín je dokonalý pro prakticky všechny ozdoby na vánoční stromeček, jako jsou koule, řetězy či imitace vánočních hvězd. Na stromek můžete přidat také tmavě modré stužky. Dárky, kterými překvapíte své nejbližší na Štědrý den, zase můžete balit do balicího papíru v modrém odstínu.

Zdroj: Shutterstock.com Kam dále s klasickou modrou? Adventnímu věnci budou slušet modré svíčky, sváteční tabuli zase temně modrý ubrus, prostírání, ubrousky nebo vánoční dekorace s modrým akcentem. Také vánoční věnec na vstupních dveřích můžete ladit do klasické modré.

Autor:
Publikováno: 3. 12. 2020 09:56 Nahlásit obsah