Maminka pila 6 energy drinků denně: Ve svých 32 letech má kardiostimulátor

Maminka pila 6 energy drinků denně: Ve svých 32 letech má kardiostimulátor Zdroj: Shutterstock.com

Že nadměrné pití energetických nápojů výrazně škodí našemu zdraví, je známá věc. Navzdory všeobecnému varování na to nemyslela trojnásobná maminka Samantha Sharpe, která, aby zvládla pracovní vytížení, péči o děti a starost o domácnost, pila až šest energy drinků denně. Bohužel v důsledku své závislosti dostala ve svých 32 letech kardiostimulátor.

Trojnásobná maminka Samantha Sharpe, které je v tuto chvíli 33 let, se už celý jeden rok nedotkla energetického nápoje. Své závislosti na těchto drincích, kterým holdovala celé čtyři roky, upřímně lituje. Tato mladá žena navíc ze své vlastní zkušenosti radí ostatním, aby se energy drinkům vyhnuli nebo je pili v opravdu výjimečných situacích.

Zdroj: Mirror.co.uk Podle Samanthy bylo pití energetických nápojů horší než závislost na heroinu. Denně do sebe dostala celých šest plechovek. „Do pití energy drinků mě vmanévroval můj hektický život. Mám tři děti, starám se o domácnost a do toho po večerech a nocích pracuji. Tyto nápoje mě povzbudily, díky čemuž jsem to celé dobře zvládala,“ vysvětluje trojnásobná máma.

Po čtyřech letech však nadměrné popíjení energy drinků zanechalo na jejím těle obrovské následky. Samantha má ledvinové kameny. V důsledku cukru, který do sebe prostřednictvím energetických nápojů pravidelně dostávala, dle lékařů směřuje k cukrovce druhého stupně.

Ale to není všechno. Samantha Sharpe má velké problémy se srdcem. Jelikož začala trpět nepravidelností srdečního rytmu a párkrát se u ní objevily dokonce výpadky srdeční činnosti, ve svých 32 letech musela dostat kardiostimulátor.

Samantha zpětně lituje, že od svých 28 do 32 let denně popíjela až šest plechovek energy drinků. Kdyby mohla, tak to s ohledem na své zdraví vrátí zpátky. V současnosti varuje ostatní, aby se energetickým nápojům raději vyhnuli obloukem.

Zdroj: Mirror.co.uk „Myslím si, že o možných negativních zdravotních důsledcích energetických nápojů by se mělo v naší společnosti mluvit více. Možná zdravotní rizika by měla být uvedena také na obalech těchto nápojů,“ říká o energy drincích Samantha, která vychází z vlastní neblahé zkušenosti.

Tato žena se navíc domnívá, že by měla být pro pití energetických drinků uzákoněna určitá hranice. Podle ní je důležité, aby se k těmto nápojům nedostali hlavně děti a teenageři. „Stále ale vidím, jak některé neznalé maminky energy drinky kupují i svým dětem, a to mně láme srdce,“ upozorňuje Samantha.

Autor:
Publikováno: 6. 6. 2019 12:00 Nahlásit obsah