Na dovolenou s dezinfekcí na úklid: Toto jsou nejzamořenější místa v hotelovém pokoji

Na dovolenou s dezinfekcí na úklid: Toto jsou nejzamořenější místa v hotelovém pokoji Zdroj: Shutterstock.com

Zabookovali jste si útulný hotel nebo penzion a už se nemůžete dočkat, až vyrazíte na dovolenou? Vzhledem k současné epidemiologické situaci si s sebou přibalte dezinfekci na úklid. I když vám přijde pokoj v hotelu či penzionu na první pohled čistý, některá jeho místa mohou být zamořena bakteriemi a viry. Na co si dát pozor?

Místa v hotelovém pokoji, která jsou nejšpinavější

Když se ubytujete v hotelu či penzionu, očekáváte, že dostanete kompletně čistý pokoj a že v něm po předchozím nájemci vůbec nic nezůstane. Jenže opak bývá pravdou. Hotely a penziony své pokoje čistí, ovšem často je kompletně nedezinfikují.  A právě běžný úklid často napáchá více škody než užitku, protože choroboplodné zárodky může rozšířit do dalších míst pokoje.

Zajímá vás, která místa hotelového pokoje patří k těm nejšpinavějším? Pokusili jsme se je pro vás shrnout v tomto článku. Důležité je, abyste tato místa dezinfikovali dříve, než se jich dotknete. A to hlavně tehdy, pokud budete v jejich těsné blízkosti jíst. 

Nábytek s měkkým polstrováním: Dejte si pozor na křesla a gauče

Křesla či gauče sice vybízejí k tomu, abyste si v nich hned po příchodu na hotelový pokoj zalenošili, ale mějte se na pozoru. Nikdy totiž nevíte, kdo před vámi na nich seděl a jaké bakterie a viry v měkkém polstrování zanechal. 

Zdroj: Shutterstock.com Není proto od věci, když všechen nábytek s měkkým polstrováním, který se nachází v pokoji hotelu či penzionu, ihned rovnoměrně postříkáte dezinfekčním čističem ve spreji. Díky němu zničíte až 98 procent všech choroboplodných zárodků.

Koberce a přehozy na postel: Další měkké povrchy, které zaslouží pozornost

I když úklidový personál koberce pravidelně vysává, mohou se v nich přesto ve větší míře stále nacházet prachové částice. Ty mohou dráždit převážně alergiky. Na co byste si ale měli dát větší pozor, je přehoz na postel.

I když hotely či penziony pravidelně mění povlečení, přehozy na postel často nechávají původní. S těmito přehozy byste proto raději neměli přicházet do kontaktu. Jednoduše je hoďte do kouta nebo přehoďte přes židli a během ubytování je vůbec nepoužívejte.

Tip: Chcete-li, aby se vám spalo opravdu bezpečně, přibalte si na dovolenou také vlastní ložní prádlo. Původní povlečení, které je na pokoji, tedy vysvlečte, a nahraďte jej tím svým.

Ovladač televize, klimatizace a osvětlení nebo hotelový telefon

V hotelu a penzionu často nebudete mít pouze ovladač na televizi. Pomocí dalších chytrých krabiček budete rovněž ovládat klimatizaci nebo osvětlení. A právě ovladače patří v hotelových pokojích k těm nejšpinavějším věcem, protože na ně sahá každý. Po prvním příchodu na pokoj je proto ihned vydezinfikujte.

Tip: Vaší dezinfekcí by měly projít i hotelové telefony.

Zdroj: Shutterstock.com Koupelna a toaleta: Rizikem je záchodová mísa i sprchová hlavice

Choroboplodným zárodkům se daří rovněž ve vaně a sprchovém koutu. Kromě těchto povrchů si dejte obzvlášť pozor na sprchovou hlavici, která bývá hustě osídlená mikroorganismy.

Jistě vás nepřekvapí, že největším semeništěm bakterií a virů je toaleta. Rizikové je v tomto případě sedátko, podlaha, zeď za záchodovou mísou a splachovadlo. Dejte si také pozor na držák a zásobník toaletního papíru. Při příchodu na pokoj hotelu či penzionu byste měli dále dezinfikovat také umyvadlo a vodovodní kohoutky.

Co dále na hotelovém pokoji vydezinfikovat

  • čipovou kartu na otevírání dveří

  • jídelní stůl a sedáky a opěrky židlí

  • držadlo varné konvice

  • skleničky na nápoje

  • informace o hotelu / papírovou složku s informacemi

Autor:
Publikováno: 7. 7. 2020 12:00 Nahlásit obsah