Nosíte příliš těsné spodní prádlo? Pak hazardujete se svým zdravím

Nosíte příliš těsné spodní prádlo? Pak hazardujete se svým zdravím Zdroj: Shutterstock

Spousta mužů a žen si libuje v těsném spodním prádle, které obepíná a vyzdvihuje jejich přednosti. Možná, že se v obepnutých slipech nebo o dvě čísla menší podprsence cítí přitažlivěji, ale na druhou stranu si koledují o nemalé zdravotní potíže. Čím si konkrétně ničí svoje zdraví?

Příliš těsná podprsenka: Pálení žáhy a bolesti hlavy

Ženy si mohou uškodit i příliš těsnou podprsenkou. Co je zajímavé, podle výzkumu americké Chartered Society of Physiotherapy až 80 procent žen nosí nesprávnou velikost podprsenky, čímž si zadělává na řadu zdravotních problémů. Taková o číslo až dvě menší podprsenka, kterou se ženy snaží co nejvíc vyzdvihnout své přednosti, způsobuje nejen podráždění kůže.

Stlačuje také bránici, omezuje dýchání a rovněž způsobuje pálení žáhy. Příliš těsná podprsenka se zařezávajícími se ramínky je navíc častou příčinou nepříjemných bolestí hlavy.

Zdroj: Shutterstock

Těsné kalhotky: Kvasinková infekce a kožní onemocnění

I když jsou těsné kalhotky možná sexy, bývají dost nepohodlné na nošení, protože mají tendenci se zařezávat. A to ženám neprospívá ani po zdravotní stránce. Kromě otlačenin a oděrek v oblasti intimních partií vám hrozí zánět močového měchýře i nepříjemná kvasinková infekce.

Zejména pokud jsou kalhotky vyrobeny ze syntetických materiálů, a ne z bavlny, riziko vzniku kvasinkové infekce nebo svědivých kožních onemocnění se ještě zvyšuje.

Stahovací kalhotky: Omezení krevního oběhu v pánevní oblasti

Stahovací kalhotky dokážou vylepšit každou ženskou postavu, neboť partie v oblasti boků, stehen a zadečku dokážou nejen zpevnit, ovšem také zmenšit až o dvě konfekční velikosti. Je tu však jedno velké ALE. Tento typ stahovacího prádla, který mnohým ženám zvyšuje sebevědomí,vám může způsobit i značné zdravotní komplikace. 

Stahovací kalhotky jsou jakýmsi škrtidlem, které omezuje krevní oběh hlavně v pánevní oblasti. Navíc vyvíjí vztlak kyseliny do jícnu, v důsledku čehož vás bude častěji pálit žáha. Jelikož pevně svírá oblast břicha, zabraňuje rovněž bránici v plném dýchání.

Těsné slipy u mužů: Nižší produkce spermií až neplodnost

Zvlášť muži by si neměli s těsným spodním prádlem příliš zahrávat. Podle řady vědeckých studií totiž mají příliš těsné mužské slipy a trenýrky negativní dopad na produkci spermií a také způsobují poškození varlat. Příliš těsné prádlo totiž způsobuje přehřátí varlat, v důsledku čehož klesá hladina testosteronu a ruku v ruce s tím se snižuje také produkce spermií. A jsme u jedné z možných příčin mužské neplodnosti.

Zdroj: Shutterstock

Slimky nebo skinny: Otoky a zánět nervu meralgia paresthetica

V tomto případě už nejde o těsné spodní prádlo. Slimky nebo skinny jeans má v šatníku snad každá z nás. A jako v případě těsného prádla jde o kousek oblečení, který nám ničí zdraví. Tyto superúzké džíny totiž fungují jako škrtidlo: Utlačují cévy a nervy, způsobují otoky a v krajním případě způsobují zánět nervu meralgia paresthetica. O co jde? O postižení nervu, který vede z pánve do stehenního svalu. Tato zdravotní komplikace se projevuje zejména brněním a pálením nohou.

Až tedy příště půjdete do obchodu s cílem koupit si něco sexy na sebe, raději si vše dvakrát promyslete, ať pak svého rozhodnutí nelitujete.

Autor:
Publikováno: 8. 6. 2021 11:25 Nahlásit obsah