Pití Coca-Coly nebo Pepsi zvětšuje varlata, tvrdí vědci. Mají se muži pustit do pravidelného pití colových nápojů?

Pití Coca-Coly nebo Pepsi zvětšuje varlata, tvrdí vědci. Mají se muži pustit do pravidelného pití colových nápojů? Zdroj: Shutterstock

Pokud jste muž a rád pijete colové nápoje, máme pro vás dobrou zprávu. Nový vědecký výzkum, který provedli vědci z čínské Northwest Minzu University, totiž zjistil, že pravidelné pití Coca-Coly nebo Pepsi může vést k růstu mužské chlouby. Jak je to možné?

Vyšší hladina testosteronu po pití sycených colových nápojů

Čínští vědci odhalili ve své nejnovější studii, že pití Pepsi nebo Coca-Coly není pro muže pouze příjemným osvěžením. Tyto perlivé nápoje totiž mohou pánům poskytnout daleko lepší benefity.

Výzkumníci z Northwest Minzu University v rámci svého pozorování zjistili, že dospělí samci myší, kteří pravidelně pili Coca-Colu nebo Pepsi, měli vyšší hladinu testosteronu i větší varlata než jejich vrstevníci, kteří tyto colové nápoje nepili. 

I když čínští výzkumníci uvedli, že pití velkých dávek Pepsi a Coco-Coly vede ke zvýšení hladiny mužského pohlavního hormonu testosteronu a ke zvětšení varlat, neznamená to ovšem i zvýšení plodnosti. Vědci totiž odhalili, že samci myší použití v této studii se nepářili a tak tato stránka věci zůstává zatím neprůkazná.

Zdroj: Shutterstock Myši a Coca-Cola nebo Pepsi: Jak výzkum probíhal?

Vědci rozdělili hlodavce mužského pohlaví do dvou skupin. Jedna skupina pila pravidelně Coca-Colu nebo Pepsi, druhá skupina pak popíjela směs nealkoholického nápoje a vody. 

Následně čínští výzkumníci podrobili samce myší řadě testů. Tyto testy zahrnovaly vážení varlat a odběr krve v první, pátý, sedmý, desátý a patnáctý den studie. Na základě těchto testů vědci rychle odhalili, že myši, které pily sycené colové nápoje, měly výrazně zvětšená varlata než jejich “kamarádi” z druhé skupiny. 

Zdroj: Shutterstock Čínští vědci se rozcházejí s výsledky jiných studií

Z jakého důvodu se studie čínské Northwest Minzu University vůbec uskutečnila? Vědci se pokoušeli najít souvislost mezi sycenými nápoji, plodností a mužským pohlavním orgánem. “Pití Coca-coly a Pepsi-coly by mohlo podpořit vývoj varlat a zvýšit sekreci testosteronu,” uvedli čínští vědci, kteří svá zjištění posléze publikovali v odborném časopisu Acta Endocrinol.

Jejich výzkum je však v rozporu s jinými vědeckými studiemi, které naznačují, že slazené nápoje mohou naopak nepříznivě ovlivňovat zdraví mužských varlat. Člověk, aby se v tom vyznal, že?

Zdroj: Ladbible.com
Autor:
Publikováno: 7. 3. 2023 10:06 Nahlásit obsah