Pozitivní dopad Keto diety na lidi s nadváhou

Pozitivní dopad Keto diety na lidi s nadváhou Zdroj: Shutterstock.com

Nadváha je v dnešní době velmi aktuální téma, které řeší čím dál tím větší procentu světové populace. Lidé často zkoušejí neúspěšné diety a programy na hubnutí, které v minimálním množství přinesou úspěch a po skončení přinesou kila i problém zpátky. Dlouhodobá nadváha navíc způsobuje řadu onemocnění a náběh na cukrovku.

OBEZITA

Podle statistik bojuje s nadváhou okolo 50 % české populace. Problémy mají muži i ženy a s přibývajícím věkem je těchto lidí víc a víc. Může za to primárně špatná skladba potravin a život bez pohybu.

CO JE PROTEINOVÁ DIETA?

Keto dieta neboli proteinová dieta si zakládá na stravě, která se skládá primárně z tuku a bílkovin. Tuky používá jako palivo/energii a bílkoviny na ochranu a udržení svalů. K tomu, aby člověk začal hubnout se potřebuje dostat do stavu „ketózy“, který nastává několik dní poté, co zastavíte přísun sacharidů do těla.

Dieta se skládá ze dvou fází. První fáze je zaměřena na přímou redukci váhy a většina lidí ji absolvuje s pomocí proteinových nápojů a koktejlů na hubnutí (kompletní stravovací systém pro první fázi nabízí například Ketomix.cz, kde najdete vše od nápojů, polévek po hlavní jídla). Druhá fáze se věnuje udržování hmotnosti a věnuje se přechodu na běžný jídelníček tak, aby nedošlo k jo-jo efektu.

Zdroj: ketomix.cz

VÝHODY

RYCHLÉ SNÍŽENÍ HMOTNOSTI

Hlavní výhodou Keto diety pro mnohé lidi je fakt, že se při ketogenní dietě hubne velmi rychle. Pokud tělo přestane do těla dostávat cukry jako zdroj energie, bude jej hledat v uložených tucích. Takto člověk dokáže snížit svou hmotnost za pár týdnů o několik kilo bez většího utrpení.

BEZ JO-JO EFEKTU

Pokud se začnete zajímat o Keto dietu, objevíte nový svět – nový život a stravu založenou na nezpracovaných potravinách, zelenině, mléčných výrobcích a masu. Přestanete mít záchvaty přejídání a nebude vás honit mlsná.

ZVÝŠENÍ ŽIVOTNÍ ENERGIE

Ruku v ruce s hubnutím pocítíte i obrovský přísun energie. Zbavíte se ospalosti, pocitu těžkosti a neutuchající únavy. Díky Keto hubnutí se budete moci věnovat pohybu (procházkám, kole, plavání) a podpořit tak hubnutí na maximum.

Zdroj: ketomix.cz

POZITIVA KETOGENNÍ DIETY NA ZDRAVÍ

KREVNÍ TLAK

Jedním z nejzásadnějších efektů Keto diety je optimalizace činnosti srdce a snížení krevního tlaku. Dieta rovněž pomáhá k prevenci proti poškození cév a tepen, mozkovým příhodám, selhání srdce.

KLOUBY

Každé kilo, které na sobě člověk má a je navíc, nemilosrdně opotřebovává kloubní chrupavku, která následně snižuje svou pružnost a pevnost. Díky tomu, že proteinová dieta přináší poměrně rychlý úbytek na váze, nese sebou i úlevu pro vaše klouby a novou chuť do pohybu.

SRDCE

Kromě mozku patří srdce mezi životně důležité orgány, bez kterých fungovat neumíme. Z toho důvodu je nutné, abychom se o něj dobře starali. Bohužel pokud někdo trpí obezitou, rapidně tím zvyšuje možnost onemocní kardiovaskulárního systému.

Pokud se ale pustíte do Keto diety, sníží se vám z dlouhodobého hlediska hodnota LDH, nebezpečného a škodlivého cholesterolu, který má za následek ucpávání cév a tepen s následnou ischemii nebo infarktem myokardu.

PREVENCE CUKROVKY

Poslední, nikoli však méně důležitou, výhodou ketogenního stravování je i stabilizace hladiny glukózy. Díky tomu, že tělu nebudete přinášet látky, které by neustále zvedaly hladinu cukru v krvi, uklidníte produkci inzulínu. Tento fakt je důležitý nejen pro lidi s inzulinovou rezistencí, ale i pro ty, kteří bojují s náběhem na cukrovku.

Zdroj: ketomix.cz

SOUHRN VÝHOD:

1.       Rychlý úbytek hmotnosti

2.       Udržení hmotnosti

3.       Zvýšení energie

4.       Snížení krevního tlaku

5.       Úleva pro klouby

6.       Snížení špatného cholesterolu

7.       Prevence infarktu

8.       Prevence cukrovky

Autor:
Publikováno: 16. 5. 2019 10:01 Nahlásit obsah