Ruce jako symbol našeho zdraví: 7 příznaků, které by nás měly varovat

Ruce jako symbol našeho zdraví: 7 příznaků, které by nás měly varovat Zdroj: Shutterstock

Řeč našeho těla je třeba brát vážně. Dokáže nás mnohdy zavčasu upozornit na vyskytující se problém různými způsoby. Je potom jenom na nás, jestli se tyto způsoby naučíme vnímat a následně z nich i vyvodit původ problému.

Zářným příkladem takové komunikace jsou ruce. Můžeme z nich vyčíst třeba naše stáří, ale ukazují také na nedostatek vitamínů, nadměrné  množství stresu, dehydrataci a i na závažná onemocnění, jako je rakovina.

Lámání nehtů

Křehké a popraskané nehty může způsobovat nedostatek zinku, který je důležitý pro regeneraci buněk. Pro doplnění zinku jezte maso, oves a ořechy.

Pocení dlaní

Pocení dlaní může být způsobováno stresem, nadměrným pocením a hyperaktivní štítnou žlázou. Omezte zejména příjem alkoholu a snižte úroveň stresu.

Zdroj: Shutterstock Červené dlaně

Červené dlaně nejčastěji odkazují na cirhózu jater, přičemž játra vypouští do organismu speciální hormony, které roztahují cévy na rukou, což má za následek ono červené zbarvení. Příčinou může být i dilatace krevních cév a revmatoidní artritida.

Suché dlaně

Suchá pokožka nejčastěji souvisí s dehydratací a nedostatkem estrogenu. Důležité je pít hodně vody, jíst ryby a používat hdratační krémy na ruce.

Třes rukou

Krátkodobý třes rukou ukazuje hlavně na nedostatek vitamínů, úzkost nebo únavu. Dlouhodobé trvání může signalizovat Parkinsonovu chorobu, ale i další závažná onemocnění. V tom případě navštivte raději vašeho lékaře.

Zdroj: Shutterstock

Znecitlivění rukou

Pokud se potýkáte s neschopností cítit teplotu a bolest, měli byste vyhledat vašeho odborného lékáře. Může to totiž ukazovat na spoustu onemocnění jako třeba syndrom karpálního tunelu, anémie, poranění brachiálního plexu nebo diabetes.

Paličkovité prsty

Prsty nabývají na objemu a zakončení prstu připomíná cibulovitý tvar. Může to být příznak zavážných onemocnění, jako jsou srdeční vady nebo rakovina plic.

Autor:
Publikováno: 27. 3. 2023 13:56 Nahlásit obsah