Seznam potravin, které byste neměli jíst a pít ke snídani

Seznam potravin, které byste neměli jíst a pít ke snídani Zdroj: Shutterstock.com

Ačkoliv se říká, že snídaně je nejdůležitější jídlo dne, ne všechny potraviny jsou ihned po probuzení pro naše tělo vhodné a mohou způsobovat určité zdravotní potíže.

Z tohoto důvodu jsme pro vás vytvořili seznam těchto potravin, které většina z nás pravidelně snídá.

Banán

Banán je velmi vděčné ovoce, které ocení každý, kdo nestíhá. Když si jej dopřejete jako svačinku například mezi snídaní a obědem, není na tom vůbec nic špatného. Jenže na lačný žaludek může banán působit jako spouštěč nežádoucího nadýmání. Je to způsobeno tím, že je pro naše tělo pomalu stravitelný.

Káva

Spousta z nás by si bez šálku dobré kávy nedokázala své ráno představit. Jenže káva na prázdný žaludek jej dokáže pořádně rozdráždit, což postupem času může přejít až v gastritidu. Ukázalo se také, že pití kávy na lačný žaludek má negativní dopad na játra.

Citrusové plody

Samotné citrusové plody ihned po probuzení mohou způsobit podráždění žaludku, alergie a dokonce zánět žaludku. Nicméně s konzumací těchto plodů by měl být člověk opatrný během celého dne a nic nepřehánět.

Zdroj: Shutterstock.com

Studená voda

Naše tělo ráno ještě není dostatečně probuzené, a pokud do něj jako první dostanete studenou vodu, může to mít negativní vliv na trávení. Raději po ránu volte vlažnou vodu s citrónem, která vás do náročného dne dokonale nastartuje.

Jogurt

Tato potravina je pro většinu z nás velké překvapení, že? Spousta z nás jogurt snídá pravidelně, a ačkoliv je z těchto všech potravin nejméně škodlivý, raději si jej dopřávejte minimálně dvě hodiny po jídle, jedině tak vám napomůže s trávením, jak slibuje jeho etiketa.

Sladkosti

Ačkoliv si všude můžeme přečíst, že v dopoledních hodinách si člověk může dopřát téměř cokoliv, i se sladkostmi by se měl mít na pozoru. Naše slinivka není schopna ráno produkovat dostatečné množství inzulínu a pravidelná konzumace sladkostí na prázdný žaludek může vést i k cukrovce.

Autor:
Publikováno: 2. 1. 2018 12:47 Nahlásit obsah
Loading...