Za své šedivé vlasy se už nestydí: Tato žena, která zešedivěla ve svých 21 letech, se přestala barvit až po dětech

Za své šedivé vlasy se už nestydí: Tato žena, která zešedivěla ve svých 21 letech, se přestala barvit až po dětech Zdroj: Metro.co.uk

Spisovatelka a neurovědkyně Sara Eisenmanová z americké Arizony už o své minulosti vypráví s úsměvem. Když jí bylo pouhých 21 let, jak sama říká, zešedivěla prakticky přes noc. Po dlouhých letech nekonečného barvení se po porodu svého prvního dítěte rozhoupala k odvážnému činu. Přestala se barvit a rozhodla se nosit své přirozené šedivé vlasy.

Neurovědkyně Sara Eisenmanová, která má v současnosti 43 let, je na první pohled výjimečná žena. Její krásu podtrhují dlouhé šedivé vlasy, na které je náležitě hrdá. Říká, že si díky nim připadá velmi atraktivní a rozhodně by si na ně už nikdy nedala žádnou barvu.

Zdroj: Berkeley.edu Ale kdysi tomu bylo jinak. V pouhých 21 letech se Saře začaly ve vlasech objevovat stříbrné nitky, až zešedivěla úplně. „Brala jsem to jako negativní známku stárnutí a začala jsem si své vlasy barvit. Říkala jsem si, že jsem přece dost mladá na to, abych měla šedivé vlasy,“ vysvětluje Sara Eisenmanová.

Zdroj: Msn.com A tak začal nekonečný koloběh barvení vlasů. Sara neměla dostatek financí na to, aby si mohla dovolit chodit do kadeřnického salonu, proto si pravidelně barvila vlasy doma. A to hned dvakrát do měsíce, protože nechtěla, abych ji někdo viděl s odrosty šedivých vlasů.

Zlom nastal, když se Saře Eisenmanové v jejích 32 letech narodila první dcera. „Začala jsem se na svět dívat jinak. Zjistila jsem, že existují mnohem důležitější věci než uvažovat nad tím, zda mi už nejsou vidět odrosty bílých vlasů a zda bych si už na své vlasy neměla dát zase černou barvu,“ říká Sara.

Zdroj: Msn.com Ve svém uvažování pokračovala dalších pět let, poté se rozhoupala k velkému životnímu rozhodnutí. Ve svých 37 letech si přestala své vlasy barvit úplně. Po dlouhých 15 letech barvení tak nechala vyniknout svým přirozeným šedinám, které ji krášlí už 5 let.

Zdroj: Pinterest.com „Některé ženy mi říkají, že v šedivých vlasech vypadám jako čarodějnice. Můj manžel však mé vlasy miluje a přátelé mě berou takovou, jaká jsem,“ tvrdí Sára.

Jak se vám tato žena v přirozených šedinách líbí? Sluší jí to, nebo byste jí doporučili, aby se znovu obarvila?

Autor:
Publikováno: 24. 6. 2019 14:11 Nahlásit obsah