Život filipínské dívky Rity Gavioly se změnil díky jedné fotografii. V roce 2016 žebrala na ulici, nyní je celebritou

Život filipínské dívky Rity Gavioly se změnil díky jedné fotografii. V roce 2016 žebrala na ulici, nyní je celebritou Zdroj: showbizbroadcast.com

Příběh Rity Gavioly z Filipín se podobá notoricky známé pohádce o Popelce. V roce 2016 ji jako 13leté děvčátko, které prosí v ulicích o almužnu, vyfotografoval Topher Quinto Burgas. Fotografie tohoto profesionála obletěla svět a Rita se stala přes noc známou. Díky podpoře lidí z celého světa si dnes žije zcela jiným životem.

Náhodné setkání uměleckého fotografa a chudé dívky

Rita Gaviola žila až do roku 2016 se svou rodinou na pokraji chudoby. V tomto roce, stejně jako umělecký fotograf Topher Quinto Burgos, navštívila známý festival Pahiyas, který se konal ve filipínském městě Lucbane. Jak fotograf, tak dívka se však do Lucbane vydali za jiným účelem.

Fotograf Topher Quinto Burgos chtěl zachytit unikátní atmosféru festivalu. Rita zase vyrazila do ulic města prosit o almužnu, aby získala peníze pro svou chudou rodinu. Byla to velká náhoda, že se tito dva lidé setkali. Vznikla díky tomu fotka, která navždy změnila Ritin život.

Ritin táta se původně živil sbíráním odpadu. Její maminka byla v domácnosti, aby se mohla starat o pět Ritiných sourozenců. Žádné z dětí nechodilo do školy. Aby Rita přispěla alespoň málem, velmi často chodila do města, kde žebrala nejen o peníze, ale také o jídlo.

Jedna fotka Ritě převrátila život na ruby

Umělecký fotograf Topher Quinto Burgos publikoval některé fotky, které pořídil na filipínském festivalu Pahiyas na internetu. Mezi nimi byla právě i fotka Rity Gavioly, kterak žebrá na ulici.

Fotografie této půvabné 13leté dívky upoutala pozornost několika filipínských královen krásy, mezi nimiž byly například Miss World Philippines 2015 Hillarie Danielle Parungao, Miss International Philippines 2014 Bianca Guidotti nebo Miss Earth 2015 Angelia Ong. Tyto filipínské celebrity se rozhodly, že udělají všechno pro to, aby Ritu vyrvaly ze spárů chudoby. A právě i díky nim se dostala do světa modelingu a stala se z ní velmi úspěšná dívka.

Rita slaví úspěchy v showbyznysu, nyní se chce zaměřit na vzdělání

Příběh Filipínky Rity Gavioly působí přímo pohádkově. Tato dívka v současné době pracuje jako modelka pro několik módních značek, zahrála si menší role i v několika filipínských seriálech a nejen to. Byla nejmladší Filipínkou, která se zúčastnila reality show Big Brother. Rita je velmi populární také na Instagramu, kde má takřka 140 tisíc sledujících.

Rita se dále rozhodla, že se nebude věnovat pouze světu showbyznysu a modelingu, ale že se zaměří i na své vzdělání, v němž má podle svých slov co dohánět. A co její rodina? Díky náhodné fotografii se život obrátil naruby i Ritiným rodičům a sourozencům. Celá rodina žije spokojeně v novém domě, jehož výstavbu měl sponzorovat jeden z Ritiných amerických fanoušků.

Dívka si stále připadá jako ve snu

Rita Gaviola, která je na Filipínách celebritou, stále nemůže uvěřit tomu, co se jí v životě přihodilo. Podle svých slov si připadá jako ve snu, ze kterého se ještě neprobudila. Je to ovšem skutečnost. Filipínští producenti dokonce o jejím životním příběhu plánují natočit film.

"Stále si pamatuji ten den, kdy vznikla má osudová fotka. Nemohla jsem si pomoci, ale během focení jsem cítila strach a ve své mysli jsem byla smutná. V té době jsem totiž nevěděla, co se mnou bude. Ale očekávané události přišly samy. Mé velké poděkování patří fotografovi Topherovi, protože bez něj by se nestalo to, co se stalo," napsala Rita na svém Instagramu.

Autor:
Publikováno: 10. 6. 2020 10:07 Nahlásit obsah