Co s prázdnými plechovkami od piva? Přetvořte je na podzimní věnec nebo bylinkovou zahrádku

Co s prázdnými plechovkami od piva? Přetvořte je na podzimní věnec nebo bylinkovou zahrádku Zdroj: Shutterstock.com

Proč plechovku od piva nebo limonády házet ihned do kovového odpadu? Svezte se na vlně módní recyklace a dejte plechovkám druhou šanci. Recyklované plechovky od piva rozzáří nejen váš interiér, nádherně se budou vyjímat i na vstupních dveřích vašeho domu či bytu.

Prázdné plechovky od piva a limonád můžete přetvořit snad na tisíc způsobů. Vybrali jsme pro vás ty nejosvědčenější nápady na recyklaci plechovek, jimiž se můžete inspirovat i vy.

Závěsný květináč na sukulenty

S prázdnými plechovkami od piva si můžete opravdu pohrát. Vyřízněte v nich otvor, dle fantazie je pomalujte akrylovými barvami a vytvořte z nich závěsné květináče na sukulenty. V tomto originálním květináči se bude vyjímat především aloe vera nebo netřesk.

Zdroj: Facebook.com

Vertikální bylinková zahrádka

Pokud rádi pěstujete bylinky, zkuste plechovky od piva zakomponovat do své vertikální bylinkové zahrádky. V prázdných plechovkách jednoduše podélně vyřízněte ze tří stran otevírací okénko. Za toto okénko pak plechovku zavěste na libovolné místo. Do těchto vertikálních květináčků dejte následně zeminu nebo navlhčenou vatu a vysejte do nich libovolné bylinky. Dařit se v nich bude především řeřiše.

Zdroj: Pinterest.com Tip: Recyklované plechovky od piva mohou působit opravdu něžně. Přestříkejte je pouze bílým či tyrkysovým lakem ve spreji a poté je mírně zmáčkněte. V tomto neobvyklém květináči to bude velmi slušet řezaným květinám. A to především liliím, bílým růžím či orchidejím.

Stylová lucerna z prázdných plechovek

Z prázdných plechovek od piva či limonád si snadno vytvoříte také stylovou lucerničku. V tomto případě se kreativitě meze nekladou. Materiál plechovek se dá velmi snadno stříhat a řezat, také šroubovákem a tužkou v něm během chvíle vytvoříte libovolně velké otvory. Tak toho využijte naplno.

Zdroj: Pinterest.com Když plechovku navíc pomalujete akrylovými barvami či ji rovnoměrně přestříkáte lakem ve spreji, bude výsledek opravdu dokonalý. Na dno hotové lucerny z plechovek na závěr umístěte čajovou svíčku. Pro vaši větší bezpečnost však doporučujeme použít LED svíčku.

Zdroj: Pinterest.com

Co dalšího s plechovkami od piva? Máte spoustu možností

Prázdná plechovka od piva či limonády má nekonečně mnoho využití. Během chvíle si z ní můžete vyrobit také stylové a velmi moderní stojánky na tužky a pastelky.

Zdroj: Pinterest.com Pokud jste kreativnější, z plechovek od piva si nastříhejte různé tvary listů (javoru, dubu, buku atd.), které následně přestříkejte barvou ve spreji. Z těchto listů si můžete vytvořit opravdu nádherný věnec na dveře. 

Zdroj: Countrydesignstyle.com A jestli máte doma malou holčičku, která se ráda parádí, vrchní část plechovky nastříhejte do tvaru korunky. Plechovku následně rovnoměrně postříkejte zlatou barvou ve spreji. Až barva uschne, plechovku přilepte tavnou pistolí na dívčí čelenku.

Jak využíváte prázdné plechovky od piva a limonád vy? Napište své tipy do komentářů.

Autor:
Publikováno: 1. 10. 2019 10:49 Nahlásit obsah