Slovensko zvažuje zpřísnění omezení. Přibývá nakažených koronavirem

Slovensko zvažuje zpřísnění omezení. Přibývá nakažených koronavirem Zdroj: Shutterstock.com

Na Slovensku zaznamenali ve středu 53 nových případů COVID-19, což je nejvíce od 22. dubna. Tehdy testy odhalily 35 infikovaných. Slovenský premiér Igor Matovič již avizoval zpřísnění omezení kvůli narůstajícímu počtu nových případů.

Jak premiér uvedl: „53 nových nemocných je příliš mnoho na to, abychom se nadále spoléhali jen na zodpovědnost občanů.” Zatím ale žádná konkrétní opatření nejsou známa.

Zdroj: Shutterstock.com Na Slovensku bylo ve středu provedeno celkem 2284 testů. Nejvíce infikovaných bylo v Prešově (12 případů), v Bratislavě a v Čadci (9 případů) a v Košicích (5 případů). V současné době je hospitalizováno celkem 7 lidí, z toho 3 na JIP a jeden pacient je napojen na umělou plicní ventilaci. Celkový počet infikovaných na Slovensku od počátku pandemie dosáhl počtu 1851 a zemřelo 28 lidí.

Slovenský ministr zdravotnictví Marek Krajčí ve středu uvedl, že nárůst počtu nakažených v žádném případě nepovažuje za druhou vlnu koronaviru v zemi. “Původ nákazy je většinou v zahraničí a tím, že se otevřely hranice, nám sem přijíždějí pozitivní pacienti.” Krajčí také upozornil, že v současnosti jsou hlavním ohniskem nákazy a šíření koronaviru hromadné akce. Týká se to hlavně diskoték, nočních klubů, přeplněných koupališť a míst, kde se nekontrolovatelně stýká velký počet lidí.

Autor:
Publikováno: 13. 7. 2020 10:45 Nahlásit obsah