Spaní bez pyžama? Přináší samá pozitiva

Spaní bez pyžama? Přináší samá pozitiva Zdroj: Shutterstock

Patříte k lidem, kteří rádi spí úplně nazí, a to i v zimě? Nemáte ráda pyžama a noční košile? Není nás mnoho a to je škoda, protože takový spánek přináší spoustu výhod, které vám dnes odhalíme.

Tělo jako proutek

Spát jak vás Bůh stvořil je zdravé, protože nahota povzbuzuje tělo vytvářet tzv. hnědý tuk a ten pomáhá spalovat a urychlovat metabolismus našeho těla. To napomáhá udržovat váhu a dokonce hubnout. Zabalení v pyžamu a přikrytí vrstvou lůžkovin naopak brání uvolnění růstovému hormonu IHG, který regeneruje vaši pokožku, kosti a svaly.

Pokožka je krásnější

Přes vrstvu oblečení nemůže vaše pokožka dostatečně dýchat, póry se zanesou nečistotami a vytvoří se vám flíčky, zejména na obličeji. Celé vaše tělo potřebuje vzduch a vy po čase zjistíte, že když spíte nahá, tak je vaše kůže hebká, pružná, zdravá a krásná. Tak raději odložte vaše svůdné prádélko a šup do postýlky jen tak.

Stres je minulostí

Přehřáté tělo si neodpočine a nahromaděný stres snižuje imunitu. Dlouhodobé stresující stavy mají za následek zvýšení rizika srdečního onemocnění, deprese a obezity. Při akutním stresu se nám do těla vyplavuje hormon kortizol, který ve velkém množství ničí celé naše tělo. Kvalitní a dlouhý odpočinek udržuje tento hormon v normálu a toho docílíme snížením tělesné teploty po dobu spánku.

Zdroj: Shutterstock

Vzroste vaše sebedůvěra

Věřte tomu nebo ne, ale lidé, kteří spí nazí, jsou daleko sebevědomější, vyzrálejší a hlavně se naučili vážit si sami sebe. Více vnímají své tělo, svou osobnost, jsou uvolněnější, šťastnější a cítí se méně svázáni konvencemi a mají pocit větší svobody.

Reprodukční orgány vám budou vděčné

Jistě nemusíme zdůrazňovat, jak důležitá je funkce reprodukčních orgánů. Žijeme v době, kdy je téměř zázrak přirozeně počít dítě. Díky chladnějšímu tělu během spánku zůstávají mužská varlata chladnější a to pomáhá udržet spermie zdravé a funkční. Ženy hlavně ocení, že se jim díky chladnějšímu spánku nebudou tvořit kvasinky, které si libují v teplém a vlhkém prostředí.

V letních měsících se ani jinak spát nedá

Letošní léto a tropické teploty jak ve dne, tak i v noci se daly přečkat snad s výjimkou klimatizace pouze tak, že jsme postupně odkládaly části našeho noční úboru, až jsme nakonec stejně spaly nahé. Jinak se to opravdu nedalo zvládnout. Tak proč to omezovat jenom na léto?

Nebojte se vyzkoušet něco nového, pro mnohé něco troufalého a nepředstavitelného a sami uvidíte, jak je to perfektní a osvobozující.

Autor:
Publikováno: 11. 3. 2021 13:22 Nahlásit obsah