Tajemství péče o kosmetické štětce aneb hygiena nade vše

Tajemství péče o kosmetické štětce aneb hygiena nade vše Zdroj: pexels.com

Stejně jako se malíř musí pečlivě starat o své štětce, platí to i v případě, kdy se nanáší krása. Aby vaše kosmetické štětce vydržely co nejdéle a vaši pleť nezanášely nečistotami, potřebují náležitou péči.

Jejich pravidelné mytí může pomoci předcházet zánětu a podráždění pleti. Jak byste se měly starat o své kosmetické štětce? To se dozvíte v tomto článku.

Kosmetické štětce vyčistěte po každém použití 

Není žádným tajemstvím, že štětce jsou skutečnou živnou půdou pro mikroby. Proto je nutné udržovat je v čistotě, a to ideálně po každém použití. Zejména to platí pro ty, které slouží na aplikaci kosmetiky s tekutou texturou (podkladová báze pod make-up, korektor, tekutý zvýrazňovač a podobně). 

Kosmetické štětce určené pro sypké textury nepředstavují takové nebezpečí, ale zanechávají ve svých chloupcích zbytky například očních stínů, což může přivést k nežádoucímu promíchání barev při dalším líčení. 

Zdroj: pexels.com

Každý typ kosmetických štětců má specifické čištění

Kosmetické štětce ze syntetických vláken lze snadno vyčistit pomocí mýdla a teplé vody. Myjte pouze štětiny a nenamočte rukojeť, jinak se štětec brzy zničí. 

Pro čištění kosmetických štětců s přírodními štětinami existují speciální čisticí přípravky bez obsahu alkoholu, nebo speciální houbičky, které odstraní veškeré nečistoty ze štětců. 

Dermatokosmetologové doporučují používat speciální dezinfekční sprej, který odstraní bakterie, zbytky kosmetických prostředků, kožní maz a pot. 

Pomocník na cesty

Kosmetický trh nyní nabízí velké množství pomůcek pro čištění kosmetických štětečků, například speciální ubrousky a spreje. Ušetří váš čas a zachrání na cestách. 

Používejte pomocný prostředek na čištění

Můžete použít vlastní dlaň, ale speciální čisticí pomůcky s žebrovaným povrchem mnohem lépe a rychleji vyčistí kosmetické štětce. Jednoduše je namočte, přidejte kapku čisticího prostředku a kruhovým pohybem jemně zakružte jeho špičkou na pomůcce. 

Štětečky na make-up vysušte na dobře větraném místě

Je velmi důležité štětce nejen správně umýt, ale také je správně vysušit. Specialisté doporučují dělat to ve větraném místě, a ne ve vlhké koupelně. V tomto případě by kartáče měly ležet pod úhlem, aby voda se nedostala do místa, kde se připevňuje rukojeť. V žádném případě byste neměly používat fén nebo nějakým způsobem urychlit proces sušení. Kosmetické štětce nechte uschnout přirozeným způsobem. V opačném případě by to mohlo štětec brzy zničit.

Autor:
Publikováno: 27. 4. 2021 13:31 Nahlásit obsah