Testování ve školách po 10. září v Česku končí. Antigenní testy zatím odhalily 116 nakažených

Testování ve školách po 10. září v Česku končí. Antigenní testy zatím odhalily 116 nakažených Zdroj: Shutterstock

Plošné testování na covid v českých školách od příštího týdne končí. Jak uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, školáci a studenti antigenní testy naposledy použili ve čtvrtek 9. září. Vojtěch však nevylučuje, že by se testování na covid mohlo na některé školy vrátit na lokální úrovni.

Na základních a středních školách se dle dat ministerstva zdravotnictví účastnilo testování na covid 1,4 milionu školáků a studentů. A to celkem z více než 4 200 základních a 1 280 středních škol.

„Podle současných dat nepředpokládáme, že bychom v testování pokračovali po 9. září. Mimořádné opatření, které bylo vydáno, se zkonzumuje 10. září, do kdy je účinné, a tím pádem bude automaticky zrušeno a zatím nebudeme vydávat žádné nové opatření týkající se testování ve školách,” uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch s tím, že po první vlně testování 1. září se v českých školách potvrdilo 116 případů nákazy. Výsledky z druhé vlny testování, která proběhla 6. září, zatím nejsou finální.

Adam Vojtěch však nevyloučil, že by se v některých krajích Česka vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci v následujících týdnech opět začaly děti testovat. Podle ministra zdravotnictví bude v tomto směru jasněji koncem září.

I po 10. září bude stále na školách platit nošení roušek ve společných prostorách, jako jsou chodby, šatny nebo jídelny. Ve třídě už děti roušky mít nemusí.

Zdroj: ČTK
Autor:
Publikováno: 9. 9. 2021 09:58 Nahlásit obsah