Útok tuleně na 60letou plavkyni natočily na Havaji kamery. Video ukazuje, že k agresi nedošlo bezdůvodně

Útok tuleně na 60letou plavkyni natočily na Havaji kamery. Video ukazuje, že k agresi nedošlo bezdůvodně Zdroj: Shutterstock

Žena, která plavala v moři poblíž pláže Waikiki na Havajských ostrovech, bojovala předposlední červencovou neděli o svůj holý život. Ve vodě na ni totiž zaútočila samice tuleně havajského, která se 60letou plavkyni snažila stáhnout pod vodu. Žena se díky pomoci ostatních lidí zachránila. Z celého incidentu vzniklo video, které stojí za vidění.

60letá učitelka z americké Kalifornie svedla v neděli 24. července ráno v mořských vlnách na Havaji boj o svůj život. Ve vodě poblíž pláže Waikiki v Honolulu, která je oblíbeným místem surfařů a kajakářů, ji totiž brutálně napadla samice tuleně havajského.

Jak dokazují videozáběry, které pořídili svědci tohoto neštěstí se šťastným koncem, tulení samice na ženu zaútočila proto, že se plavkyně nevědomky přiblížila k jejímu mláděti. Podle vyjádření americké televizní stanice Fox News přitom žena neudělala nic, co by tulení samici k útoku vyprovokovalo. 60letá americká učitelka byla zkrátka v nesprávnou dobu na nesprávném místě.

Zdroj: Shutterstock Z břehu útok tuleně na plavkyni sledovalo několik lidí, kteří na 60letou ženu volali, ať plave rychle ke břehu. Samice tuleně se mezitím plavkyni vrhala na hlavu a snažila se ji stáhnout pod vodu. Nikdo ze sledujících se ženě v ohrožení pomoci neodvážil. 

Po několika minutách ženina boje o život připlul jeden z kajakářů, který útočící tulenici zkřížil cestu. Napadená 60letá učitelka se pak s jeho pomocí dostala na břeh. Po útoku tulení samice naštěstí přežila, utrpěla ale tržné rány na obličeji, zádech a paži.

Z jakého důvodu byla samice tuleně havajského agresivní? Tulenice dva týdny zpátky porodila mládě, které ještě kojila. V osudné ráno se jí mládě ztratilo a vydala se jej hledat. I když jej našla, byla z této události dle ochránců přírody velmi vystresovaná a v afektu zaútočila.

“Vyzýváme plavce a návštěvníky pláží, aby se od tuleňů s mláďaty drželi alespoň 150 stop (46 metrů) daleko. Zatímco samci tuleně havajského nejsou obecně agresivní, tulení matky mohou svá mláďata důrazně chránit a způsobit vážná zranění blízko se nacházejícím plavcům. Vyzýváme proto lidi, aby zvážili návštěvu náhradních oblastí pro vodní aktivity v okolí Honolulu, kde nejsou tulení matky s mláďaty,” vyjádřila se k útoku tulení samice na plavkyni organizace NOAA Fisheries, která se na Havaji zabývá ochranou volně žijících zvířat.

Zdroj: Foxnews.com, Cbsnews.com
Autor:
Publikováno: 1. 8. 2022 09:37 Nahlásit obsah