Vylečte zánět dutin za pomoci jablečného octa. Domácí lék, který pomůže okamžitě

Vylečte zánět dutin za pomoci jablečného octa. Domácí lék, který pomůže okamžitě Zdroj: Shutterstock

Sinusitida neboli zánět vedlejších dutin nosních je běžná infekce, která jen ve Spojených státech amerických postihne každoročně 30 milionů lidí. Tento jev je charakteristický bolestí hlavy a zubů, horečkami, otoky a hustým hlenem, který způsobuje neprůchodnost nosní sliznice.

Ve většině případů je infekce dutin způsobena bakteriemi a viry horních cest dýchacích. Dalšími příčinnými faktory mohou být alergie na pyl, mléčné výrobky a lepek, infekce v dutině ústní, inhalační alergie, traumata hlavy, nosní polypy, užívání léků, které souvisí se slizničním edémem, kouření, cystická fibróza a mnoho dalších.

Velkým neduhem tohoto onemocnění je, že se šíří zejména do oblastí očí. Při tomto onemocnění vám však může být dobrým pomocníkem jablečný ocet, který je bohatý na kyselinu jablečnou, antioxidanty, minerály a vitamíny. Vždy používejte nefiltrovaný, surový, nepasterizovaný a ekologický jablečný ocet, jen tak z něj získáte všechny jeho zdravotní výhody.

Konzumace jablečného octa pročišťuje dýchací cesty a rozkládá hlen, který zabraňuje volnému dýchání. Navíc má silné antibakteriální vlastnosti, podporuje imunitní systém a dodává tělu mnoho potřebných živin. V jablečném octu jsou také obsaženy elektrolyty, které vyrovnávají pH a alkalizují tělo.

Jestliže tedy chcete sinusitidu léčit přírodním způsobem, můžete k jablečnému octu přidat ještě kajenský pepř, přičemž právě on působí jako přírodní lék při bolestech, zánětech a podporuje krevní oběh.

Zdroj: Shutterstock

Co budete potřebovat:

  • 2 lžíce jablečného octa
  • špetku kajenského pepře
  • 1 lžičku bio medu
  • citrónovou šťávu
  • 1 sklenici vlažné vody

Postup:

Všechny ingredience přidejte do sklenice s vodou, pořádně zamíchejte a vypijte. Nápoj konzumujte maximálně dvakrát denně a můžete jej užívat nejenom při sinusitidě, ale i při nachlazení či nepříjemné bolesti hlavy, účinky se dostaví téměř okamžitě.

Máte i vy přírodní lék, který vám při nemocech pomáhá? Podělte se s námi o něj v komentářích níže!

Autor:
Publikováno: 31. 8. 2021 15:36 Nahlásit obsah