Vyzkoušejte šťávu z cibule na jiný způsob: Jako přírodní zázrak na růst vlasů

Vyzkoušejte šťávu z cibule na jiný způsob: Jako přírodní zázrak na růst vlasů Zdroj: Shutterstock.com

Cibulová šťáva skvěle působí proti kašli a zkracuje průběh chřipky či nachlazení. Jenže koho z nás by napadlo si ji pravidelně dávat také do vlasů? Šťáva z cibule však na vlasy působí přímo blahodárně. Snižuje jejich vypadávání a podporuje jejich růst. Jakým způsobem byste tedy měla cibulovou šťávu používat, abyste získala vysněnou dlouhou hřívu?

Obyčejná cibulová šťáva vám vypěstuje dlouhé a husté vlasy

Pokud se rozhodnete, že si necháte narůst dlouhé vlasy, většinou to bývá běh na dlouhou trať. I když si někdy říkáte, že to vzdáte, buďte trpělivá a zkuste svým vlasům pomoci všemi možnými prostředky. A to od úpravy stravování až po potravinové doplňky.

Při cestě za vysněnou hřívou vám pomůže také obyčejná cibulová šťáva, kterou z cibule získáte pomocí odšťavňovače. Kousky cibule také zkuste úplně najemno rozmixovat v mixéru a poté tuto směs přeceďte přes sítko s malými otvory. Získanou cibulovou šťávu na své vlasy a pokožku hlavy aplikujte ideálně dvakrát až třikrát týdně. Odměnou vám budou hustší a delší vlasy, které vám navíc budou minimálně vypadávat.

Zdroj: Shutterstock.com

Proč je cibulová šťáva tak výjimečná?

  • Cibulová šťáva obsahuje vysoký podíl síry. Právě síra vyživuje vlasové folikuly a napomáhá jejich regeneraci, a to i proto, že prokrvuje pokožku hlavy.
  • Síra, která je potřebná pro tvorbu keratinu a kolagenu, zamezuje také lámání vlasů a třepení konečků.
  • Cibulová šťáva zvyšuje hladinu antioxidačního enzymu katalázy. Tento enzym se podílí na rozkladu peroxidu vodíku a optimalizuje růstový cyklus vlasů.
  • Antioxidanty obsažené v cibulové šťávě pomáhají předcházet předčasnému šedivění vlasů.
  • Cibule je známá díky svým antibakteriálním vlastnostem. Její šťáva tak zanechává pokožku hlavy zdravou a bez lupů, díky čemuž mohou vlasy nerušeně růst.

Šťáva z cibule: Jak ji nanášet na vlasy a pokožku hlavy?

Cibulovou šťávu můžete do vlasů a do pokožky hlavy vmasírovat samostatně anebo si z ní můžete vyrobit přímo speciální vlasové masky. Vyzkoušejte následující tipy.

1. Čistá cibulová šťáva

Čistou cibulovou šťávu rovnoměrně naneste na své vlasy a pokožku hlavy. Nechte ji působit patnáct minut až jednu hodinu, poté si vlasy umyjte šamponem.

2. Vlasová maska z kokosového oleje a cibulové šťávy

Kokosový olej smíchejte s cibulovou šťávou v poměru 1:1. Masku krouživými pohyby aplikujte na své vlasy a pokožku hlavy. Po 30 minutách si vlasy umyjte šamponem.

Kokosový olej má skvělé antibakteriální vlastnosti. Napomáhá navíc k tomu, aby se všechny potřebné látky dostaly z cibulové šťávy přímo do pokožky i vlasů samotných.

Zdroj: Shutterstock.com Tip: Kokosový olej, který přimícháte k cibulové šťávě, můžete nahradit také dalšími rostlinnými oleji. A to olivovým olejem, který dodá vašim vlasům hedvábný lesk nebo dražším ricinovým olejem, který je skvělý na podporu růstu vlasů.

3. Vlasová maska z cibulové šťávy a medu

Ze dvou polévkových lžic cibulové šťávy a poloviny polévkové lžíce medu umíchejte hladkou směs, kterou rovnoměrně vmasírujte do svých vlasů a pokožky hlavy. Po půl hodině si vlasy umyjte šamponem.

Ptáte se, proč zrovna med? Med dokáže skvěle vázat vlhkost na vlasy a pokožku. Pomáhá tedy, aby byly vaše vlasy stále hydratované a v kombinaci s cibulovou šťávou pozitivně ovlivňuje jejich růst.

4. Vlasová maska z bramborové a cibulové šťávy

Šťávu z čerstvé brambory a cibule smíchejte v poměru 2:1. Poté ji naneste do svých vlasů a vmasírujte do pokožky hlavy. Po 10 minutách si vlasy opláchněte vodou a umyjte šamponem.

Také šťáva z čerstvých brambor pozitivně působí na vaše vlasy. Je totiž bohatá na vitaminy řady B a dále na železo, zinek a niacin. Díky tomu vyživuje vlasové folikuly a podporuje zdravý růst vlasů.

Autor:
Publikováno: 25. 2. 2019 14:00 Nahlásit obsah