Zbavte se suchých a popraskaných rukou: V zimě potřebují speciální péči

Zbavte se suchých a popraskaných rukou: V zimě potřebují speciální péči Zdroj: Shutterstock.com

Jsou to právě ruce, na kterých poznáte příchod nevlídné a mrazivé zimy. Pokud jim nedáte potřebnou péči, bude kůže na rukou suchá, drsná a šupinatá a později může začít i bolestivě praskat. Ruce zkrátka nemají rády chladné počasí. Jestli je nechcete mít jako struhadla, zkuste jim dopřát náležitou péči.

Ruce a chladné až mrazivé počasí rozhodně nejsou dobrými kamarády. V kombinaci se suchým venkovním vzduchem, vlhkým vnitřním teplem a rukavicemi, které ještě víc podráždí pokožku, vás spíš potrápí suché a rozpraskané dlaně se sklonem k šupinatění.  

Tato nejpoužívanější část našeho těla je neustále vystavena všem vnějším vlivům, proto zvlášť na podzim a v zimě potřebuje speciální péči. Co proto dělat, aby naše ruce netrpěly a byly hladké jako z bavlnky?

Zdroj: Shutterstock.com

Mažte, mažte, mažte

Mažte se několikrát za den hydratačním krémem určeným speciálně na ruce. Tento krém se musí dobře a rychle vstřebávat, měl by pokožku dostatečně hydratovat, ovšem nesmí být příliš mastný. Pokud si vyberete opravdu kvalitní krém, měl by zlepšit stav vašich rukou už po několika aplikacích.

Hydratační krém na ruce nenanášejte pouze ráno, v poledne a večer. Ruce si natírejte také:

  • po každém umytí
  • před každým nasazením rukavic
  • po příchodu ze zimy do tepla

Tip: Na podzim a v zimě noste hydratační krém na ruce všude s sebou. Měl by být nezbytnou součástí i vaší kabelky.

Dopřejte svým rukám zábal

Abyste předešla suchým a popraskaným rukám, dopřejte jim častěji blahodárně působící zábal. Dvakrát do týdne si je večer promažte domácí měsíčkovou mastívyškvařeným nesoleným vepřovým sádlem nebo třeba olivovým olejem. Na ruce si poté nasaďte bavlněné rukavice a běžte spát.

Zdroj: Shutterstock.com

Vsaďte na babské rady

Vyzkoušet můžete také následující babské rady, díky kterým budou vaše ruce jemnější a hebčí.

  • Lázeň ve vlažném olivovém oleji - Ponořte své ruce na 10 minut do vlažného olivového oleje. Poté je jemně osušte bavlněným hadříkem.
  • Zábal z nesolené bramborové kaše - Do 200 gramů neosolené bramborové kaše přidejte jednu polévkovou lžíci mouky. Tuto směs naneste na své ruce a nechte 15 minut působit. Poté si ruce umyjte vlažnou vodou a natřete hydratačním krémem. Ptáte se, proč to dělat? Brambory obsahují velké množství škrobu, který vaše ruce zjemní a vyhladí.
  • Lázeň v bramborové vodě - Vařili jste brambory ve slupce a zbyla vám po nich voda? Rozhodně ji nevylévejte! Na deset minut si do tohoto vlažného roztoku ponořte ruce, poté je opláchněte pod vlažnou vodou.
  • Medovo-mléčná lázeň - Na vaše ruce bude blahodárně působit také lázeň ve vlažném plnotučném mléce, do kterého přidáte několik lžiček medu. Tuto lázeň si dopřejte alespoň 10 minut, pak ruce osušte a natřete kvalitním hydratačním krémem. 
Autor:
Publikováno: 25. 12. 2019 12:00 Nahlásit obsah