Kategorie Zdravý spánek

Článek
Ideální teplota na spaní zajistí zdravý spánek: Jaká je její hodnota pro dospělé, děti a miminka?
Ideální teplota na spaní zajistí zdravý spánek: Jaká je její hodnota pro dospělé, děti a miminka? Topná sezona běží na plné obrátky. Jaká je tedy optimální teplota v bytě či v domě? Není tajemstvím, že ideální pokojová teplota v zimě se liší místnost od místnosti. Taková ložnice či dětský pokoj jsou v tomto ohledu ještě specifičtější. Ideální teplotu na spaní byste měli rozlišovat i podle toho, zda v místnosti spí dospělí, děti či miminka.
Článek
Proč spát v ponožkách? Spánkový expert má jasno
Proč spát v ponožkách? Spánkový expert má jasno Již naše babičky tvrdily, že spaní v ponožkách má blahodárný vliv na naše zdraví. Tuto skutečnost potvrzuje i spánkový expert Martin Sealy, podle kterého je nošení ponožek na noc klíčovým faktorem kvalitního spánku i rychlejšího usínání. Jak spaní v ponožkách konkrétně působí?
Článek
Proč nespat s mobilem u hlavy: Zaděláváte si hned na několik problémů
Proč nespat s mobilem u hlavy: Zaděláváte si hned na několik problémů Většina z nás má i v noci mobilní telefon těsně ve své blízkosti. A to hned z několika důvodů. Na mobilu máme nastavený budík na ráno. Anebo zkrátka chceme mít telefon po ruce, aby nám neunikla žádná zpráva nebo novinka na sociálních sítích. Poznáváte se v tom také? V tom případě si tímto návykem nevědomky škodíte. Jakým způsobem?
Článek
V Anglii otevřela fitness centra pro unavené rodiče: Vyspíte se zde dorůžova
V Anglii otevřela fitness centra pro unavené rodiče: Vyspíte se zde dorůžova Máte malé děti? Zvlášť v nedávné době, kdy byly uzavřené školy a školky, jste jistě jeli na doraz a trpěli celkovým vyčerpáním. Na rodiče, kteří jsou unavení z různých důvodů, myslí anglický řetězec fitness center David Lloyd Club. Připravil si pro ně speciální cvičební kurz Napercise, ve kterém nedělají nic jiného, než spí.