Proč spát v ponožkách? Spánkový expert má jasno

Proč spát v ponožkách? Spánkový expert má jasno Zdroj: Shutterstock

Již naše babičky tvrdily, že spaní v ponožkách má blahodárný vliv na naše zdraví. Tuto skutečnost potvrzuje i spánkový expert Martin Sealy, podle kterého je nošení ponožek na noc klíčovým faktorem kvalitního spánku i rychlejšího usínání. Jak spaní v ponožkách konkrétně působí?

Hlavním důvodem, proč chodit spát v ponožkách, je podle Sealyho podpora kvalitního spánku. Když si totiž na noc ponožky nevezmete, studené nohy vás mohou obtěžovat a rušit při spánku.

Teplé ponožky, které si navléknete na chodidla, naopak uklidní váš nervový systém a podpoří hlubší spánek. Velkou výhodou spaní v ponožkách tedy je, že udrží celou noc vaše nohy v teple. A nejen to. Teplé ponožky vám pomohou i s usínáním. Jakým způsobem?

“Když si ponožky navléknete večer, signalizujete tím svému tělu, že je čas jít spát. Díky tomu mnohem rychleji usnete,” vysvětlil pro The Mirror spánkový specialista Martin Sealy.

Zdroj: Shutterstock Tento expert na spánek navíc dodal, že když si nasadíte před spaním ponožky, vaše tělo se více uvolní a zrelaxuje. Teplé ponožky na nohou navíc podle něj zkracují dobu, kterou potřebujete k usnutí.

Nutno podotknout, že spaní v ponožkách není vhodné pro každého. Jestli vám bude vyhovovat, nebo nikoliv, vždy záleží na vašich osobních preferencích. Některým lidem totiž může přijít spaní v ponožkách nepohodlné, jiní si v něm naopak libují. 

Proč spát v ponožkách? Za rychlejší usínání a kvalitní spánek to určitě stojí. Ostatně, vyzkoušejte spaní v ponožkách na vlastní kůži a pak nám napište svou zkušenost do komentářů.

Zdroj: Lifestyle.inquirer.net, Zivot.org
Autor:
Publikováno: 19. 4. 2023 07:56 Nahlásit obsah